Konya Tarım Fuarı’na 400 Bin Ziyaretçi Bekleniyor

Türk tarım sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Konya Tarım Fuarı, 2015 yılında da önceki yıllarda başarılarla gerçekleştirilen ve ülke genelinde ses getiren fuarlardan aldığı güç ile sektör temsilcilerini ve profesyonel ziyaretçileri Konya’da Tüyap Çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor.

Konya Tarım 2015 Konya 13. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Konya Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, PANKOBİRLİK, Selçuk Üniversitesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ile 24 – 28 Mart 2015 tarihleri arasında KTO–TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

“Tarım sektörünün uluslararası buluşma noktası, Konya Tarım Fuarı”
Sadece ülkemiz açısından değil Avrasya’nın da sektöründeki en önemli ve en verimli buluşmalarından biri haline gelen Konya Tarım Fuarı, gerçekleştirilen tanıtım ve pazarlama faaliyetleri sonucunda yurtiçinden ülkemizin tüm illerinden gelecek ziyaretçilerin yanı sıra, yurtdışından hedef pazar niteliği taşıyan 50’nin üzerinde ülkeden gelecek profesyonellere ev sahipliği yapacak. Avrasya’nın en önemli buluşmalarından biri olan Konya Tarım Fuarı’na bu yıl 400 bin ziyaretçi bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl 20 ülkeden 978 marka 558 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirilen fuar, yurtiçinden 74 farklı ilden, yurtdışından ise Ortadoğu, Orta Asya, Afrika, Kafkaslar ve Balkanlar başta olmak üzere 46 farklı ülkeden gelen toplam 203.121 ziyaretçiyi Konya’da buluşturmayı başarmıştı.

Bunları da beğenebilirsin