Kırıkkale Tarım 2017 fuarı başlıyor

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan 2. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı hakkında açıklamalarda bulundu. Varlı, “2016 yılında,  75 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile Kırıkkale Cumartesi Pazar Alanın da düzenlenen ve konusunda bölgenin en büyük ve en önemli buluşması olan Kırıkkale Tarım Fuarı, 42.000 ziyaretçiyi Kırıkkale Tarım Fuarında bir araya getirdi” dedi.

CUMARTESİ PAZAR ALANI

Varlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kırıkkale Tarım 2017 2’nci Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, kuruluşumuz ART FUAR ORG. tarafından Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Birliği işbirliği ile T.C. Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale Belediyesi,  Kırıkkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırıkkale Ticaret Borsası, Kırıkkale Ziraat Odası, Kırıkkale İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kırıkkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve KOSGEB’in değerli destekleri alınarak 04 – 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kırıkkale Cumartesi Pazar Alanında gerçekleştirilecektir. “

ÇİFTÇİLERİN BULUŞMA NOKTASI

Türk tarım sektörünün gövde gösterisinin Kırıkkale’de yapılacağının altını çizen Varlı, “Tarımsal mekanizasyon anlamında tüm teknolojik yeniliklerin görücüye çıkacağı Fuar süresince, traktörden biçerdöverlere, tarımsal mekanizasyon lansmanlarına ev sahipliği yapılacaktır. Yurtiçinden ziraat odalarımız, tarım il ve ilçe müdürlüklerimiz, Kooperatiflerimiz ve Panko birlik destek ve işbirlikleri ile gerçekleştirilen heyet organizasyonları ile  Kırıkkale, üretici ve çiftçilerimizin buluşma noktası olacaktır.

KIRIKKALE TARIM FUARI’NI BEKLİYOR

Varlı, “Kırıkkale Tarım Fuarı sadece bizlerin değil şehrimizin de en önemli etkinliklerinden biri haline gelmiştir. Şehrimizin sosyo  – ekonomik hayatına büyük katkıları olan Fuarımız ile bu yılda fuar haftasında tüm otellerimizin ,alışveriş merkezlerimizin ve restoranlarımızın Kırıkkale Tarım Fuar için extra bir hazırlık yaptıklarını görüyoruz.  Kırıkkale  Tarım Fuarı vesilesi ile ilimize gelen  ziyaretçileri 4 gün boyunca en iyi şekilde ağırlayacaktır. Hedefimiz 50 binin üzerinde ziyaretçi. Türk tarım sektörünün gururu ve şehrin beklenen buluşması olan Kırıkkale Tarım Fuarı ile 2017 yılında 50.000’nin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap