Kesme Çiçek Tanıtım Grubu Anıtkabir’de Çiçek Dağıttı

 

KESME ÇİÇEK TANITIM GRUBU, CUMHURİYET’İN 92. YILDÖNÜMÜNDE ANITKABİR’İ DE ÇİÇEKLERLE SÜSLEDİ

Ankara Çiçekçiler Odası öncülüğünde Türkiye Kesme Çiçek Tanıtım Grubu, 29 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret eden vatandaşlara çiçek dağıttı. Grup, bir gün önce de Anıtkabir’i çiçeklerle süsledi.

Ankara Ticaret Odası Çiçekçiler ve Baharatçılar Komitesi, İzmir Ticaret Odası Çiçekçiler Komitesi, Ankara Çiçekçiler Odası, Antalya Çiçekçiler Odası, Adana Çiçekçiler Odası, Bursa Çiçekçiler Odası, İzmir Çiçekçiler Odası, Mersin Çiçekçiler Odası, S.S. Flora Çiçek Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, İnterflora Çiçekçiler Derneği ve Teleflor Çiçekçiler Derneği’nin oluşturduğu Türkiye Kesme Çiçek Tanıtım Grubu, 92. Yıldönümünü kutlamalarının Cumhuriyet’e yakışır şekilde yapılması için etkin faaliyet yürüttü. Kesme Çiçek Tanıtım Grubunu oluşturan çiçekçiler odası başkanları, Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen çiçek ustalarıyla birlikte Cumhuriyet Bayramı öncesinde Anıtkabir’i çiçeklerle donattı. Anıtkabir kasımpatıdan lilyuma, gülden krizanteme kadar onlarca çeşit mevsim çiçeğiyle süslendi. Grup Cumhuriyet Bayramı’nda da Anıtkabir’i ziyaret edenlere tek tek çiçek dağıttı.

Anıtkabir’in süslenmesinin ardından da  “Dünyanın en büyük masa üstü aranjmanı” dalında kırılan Guinness rekoruna emeği geçenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap