Karacabey’in İhracat Şampiyonluğu Ödülü Rota’nın Oldu

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası tarafından ortaklaşa düzenlenen Karacabey Ekonomisine Can Verenler ödül töreninde ROTA markası ile üretim yapan NSK Otomotiv iki ödül birden aldı.

Karacabey Taha Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanısıra Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı katıldı.

5 Kıtada 100’den fazla ülkeye ROTA markası ile direksiyon ve süspansiyon parçaları üretip ihracat yapan NSK Otomotiv, Karacabey’in ihracat şampiyonu olarak birincilik ödülünü ve kurumlar vergisi rekortmenliği ödülünü aldı. Ödülleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan NSK Group İcra Kurulu Başkanı Ömer Kazangil’e ayrı ayrı verdiler.

Ödül töreni öncesi bir konuşma gerçekleştiren Bakan Çelik, “Ekonomiye can verenler ödül töreni vesilesiyle Karacabey’de olmaktan çok memnunum. Bakan olduktan sonra ilk ziyaretimi buraya gerçekleştirdim. Bana iyi dilek ve temennilerini belirten tüm dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Üreticiden sanayiciye kadar tüm sorunların tespiti ve sorunların çözümüyle ilgili ortak akıl çerçevesinde birlikte çalışacağız” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap