JLL Türkiye Çalışanları Doğa ile Buluşuyor

Komşuköy’de özel bir alanın kiralandığı JLL Türkiye’de, çalışanlar tarlada yetiştirdikleri organik ürünleri ofiste açacakları stantta paylaşacaklar.

Ticari gayrimenkul alanında finansal ve profesyonel hizmetler sunan ve yatırım yönetimi danışmanlığı yapan JLL Türkiye, çalışan bağlılığı üzerine projeler gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Çalışanlarının Bozcaada Yarı Maratonu ve Avrasya Maratonu’na katılımını destekleyici faaliyetlerde bulunan JLL Türkiye, şimdi de Komşuköy projesi ile çalışanlarını hem doğayla hem de doğal ürünlerle buluşturuyor.

Proje ile ilgili bilgi veren JLL Türkiye İK Direktörü Rabia Coşkun, öncelikli amaçlarının toplumdan ve doğadan aldıklarını yine doğaya geri vermek olduğunu vurguladı. “Bu kapsamda, çalışanlarımızın şehrin kalabalığından çıkarak doğayla baş başa olabilecekleri bir alan oluşturmak için Komşuköy’de özel bir alan kiraladık” diye konuşan Coşkun, “Bu alanda hem organik tarım yapıyoruz hem de doğanın içerisinde takım çalışmalarımızı yürütüyoruz. Örneğin, son olarak tarlamızı korumak için korkuluklar yaptık. İlk hasadımızı önümüzdeki ay almayı hedefliyoruz. Çalışanlarımız tarlamızı gerek bilgisayarlarından gerekse ofisimizin kafe bölümünde bulunan ekrandan canlı olarak izleyebiliyorlar. Tarladan elde edeceğimiz ürünlerimizi de yine aynı bölümde açacağımız stand ile çalışanlarımızla paylaşacağız” dedi.

Aktivite alanına dönüşecek
JLL Türkiye çalışanlarının Komşuköy’ü diledikleri zaman ziyaret edebildiklerini söyleyen Rabia Coşkun, “Tarladaki ilk dikimimizi de JLL Türkiye olarak hep birlikte yapacağız. Çit yapma, yoga ve organik tarım gibi faaliyetlerimizin yanı sıra yaz akşamlarında açık hava sinema etkinliğimiz de olacak. Şirketimiz insanlar için insanlarla çalışarak mekansal çözümler sunmaktadır. Bu çözümlerin sürdürülebilir olması bizim için çok önem taşımaktadır. JLL Global olarak desteklediğimiz Dünya Saati projesi kapsamında, 28 Mart’ta Türkiye ofisi olarak yönettiğimiz AVM’lerde bir saat ışıkları kapattık. JLL globalin projelerinden biri olan 22 Nisan Dünya Günü kapsamında ise hayata geçirdiğimiz ve yönettiğimiz mekanları sürdürülebilir kılmak için, 22 çözüm yolu ortaya koyan araştırmamızı yayınladık ve bu uygulamanın yine tüm ofislerimizde yayılmasını sağladık. Bu doğrultuda, Komşuköy projemizin de doğadan aldığımızı doğaya geri vermemiz ve yaşadığımız dünyayı sürdürülebilir kılmamız için çok önemli bir araç olduğuna inanıyoruz” dedi.

JLL Türkiye İK birimi, şirketin en önemli değerinin çalışanları olduğu bilinci ile çalışan bağlılığını artıracak Komşuköy gibi birçok farklı projeyi hayata geçiriyor. Şirket çalışanları Avrasya Maratonu ve Bozcaada Yarı Maratonu gibi uzun mesafe koşulara gerçekleştirdikleri düzenli antrenmanlarla hep birlikte hazırlanıyor. Öğrenen organizasyona dönüşme hedefi de bulunan şirket, Özyeğin Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Eğitim Merkezi ve “Tecrübeler Konuşuyor” eğitimleri ile de bu hedef doğrultusunda ilerliyor.

Bunları da beğenebilirsin