Jain, Growtech Fuarında Yeni Teknolojilerini Tanıttı

Jain Sulama Sistemleri, 14. Growtech Eurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda, çeltikte damla sulama ve Patentli Magic sprinkini, bayi ve çiftçilere tanıttı.

03-06 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya Expo Center’de gerçekleştirilen 14. Growtech Eurasia; Uluslararası Sera Tarım Ekipmanları ve Teknoloji Fuarı’na katılan Jain Sulama Sistemleri’nin, bu yıl gündemindeki en önemli konu, çeltikte damla sulama ile sürdürülebilir tarıma verdiği destek ve yağmurlama sulamada yeni sprinkler Magic Drive ürününün lansmanıydı.

Çiftçilere, %40 verim artışı, %70 daha az su kullanımı,%50 daha az enerji ve % 80’e varan gübre tasarrufu sunan damla sulama sayesinde sürdürülebilir tarıma yeni çözümler üretiyor. Fuarda çeltik üreticilerinin ve ziraat mühendislerinin yoğun ilgi gösterdiği damla sulama çözümünde yapılan çalışmaların detayları sunuldu.

Fuarda ayrıca yağmurlama sulama sistemlerinde yeni bir teknoloji sunan Magic Drive, mıknatıslı silikonu sayesinde sabit dönüş hızı sağlıyor ve suyu 23 metreye kadar homojen şekilde dağıtabiliyor. Her türlü su tipinde sorunsuz çalışabilen Magic Drive sebze ve ağaç altı uygulamaları için benzersiz çözüm sunuyor.

Çeltik üreticilerinin damla sulama uygulamasına yoğun ilgisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Jain Sulama Genel Müdür Yardımcısı Can Adamoğlu, çeltikte damla sulamanın 5 yıldır üzerinde çalıştıkları bir konu olduğunu ve bu sulama sistemi sayesinde çeltik üreticilerinin üretim maliyetlerini %85’e kadar düşürebildiklerini söyledi. Ayrıca sistemin su tasarrufuna katkı sağlayacağını ve verim artışları ile çiftçinin taleplerini karşılayacağını belirtti. 2014 yılı içinde hem projelerden hem de pazardan önemli bir pay elde ettiklerini, gerçekleşen kuraklıkla birlikte damla sulamaya taleplerin artacağına değindi.

Jain Sulama yetkilileri, standlarında hem marka hem de ürün anlamında çeşitliliklerini ortaya koyarak, katılımcılara Jain ve NaanDanJain ürünlerinin yanı sıra, dünyaca ünlü Valley Center Pivot sistemleri, Galcon otomasyon ürünleri ve Raphael kontrol vanaları hakkında detaylı bilgi aktardı.

Dünyanın en büyük mikro sulama firması olarak toplam 76 ülkedeki 16 adet üretim tesisi ve 64 ofisi ile 45 yıldır tarım sektörüne katma değer sağlayan Jain, Türkiye faaliyetlerine 2008 yılının sonunda başladı. Kısa zaman içinde 220 bayi ve her bölgede hizmet veren uzman satış ekibi, ürün müdürleri ve proje ekibi aracılığıyla Türk çiftçisi ile buluştu. 2010 yılında Adana’da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 36 dönümlük arazi üzerine kurulan fabrikada yerli üretime başladı.

Jain Sulama Sistemleri bugün Jain, NaandanJain, Valley, Raphael, Chapin ve Galcon markaları ile sektörde teknolojik sulama anlamında Türk çiftçisine en geniş ürün portföyünü tek çatı altında sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin