İş Makineleri Yatırımını Ankara Tesisiyle Sürdürüyor

TürkTraktör, iş makineleri sektöründeki yolculuğuna yeni yatırımlarla devam ediyor. Case ve New Holland marka iş makinelerinin Türkiye distribütörü TürkTraktör, ikinci bölge tesisini Ankara’da faaliyete geçirdi. TürkTraktör ilk İş Makineleri Bölge Tesisini Eylül ayında İzmir’de açmıştı.

CNH Industrial ile tarım ekipmanları alanındaki işbirliğini iş makineleri alanına da taşıyan TürkTraktör, İş Makineleri Ankara Bölge Tesisini açtı. Toplam 6200 m2 alana sahip olan tesis; bölgeye satış, satış sonrası hizmetler ve yedek parça satış hizmetleri vermek üzere Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreniyle faaliyete geçti.

Açılış konuşmasına TürkTraktör’ün 60 yıllık köklü geçmişini vurgulayarak başlayan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta: “2014 yılı, 60. yılımızı kutlamamız sebebiyle TürkTraktör için özel bir yıl. Özel olmasının yanında ayrıca sıra dışı bir yıl çünkü bugüne kadar yaşadığımız kilometre taşlarına ek olarak hala yeni zorlu projelere imza atıyoruz ve geçtiğimiz Haziran ayında Adapazarı’nda ikinci fabrikamızı açtık. Bugün de CNHI ile Koç Holding’in yeni iş birliği olan iş makineleri operasyonundaki İzmir’den sonra ikinci direkt satış ve servis tesisimizin açılışında bir araya gelmiş bulunuyoruz.”

Türkiye iş makineleri sektörüne duydukları güveni ifade eden Marco Votta: “Bu yeni işbirliği ile CNHI ile Koç Holding arasında, 1967 yılında Fiat traktörlerin üretimiyle başlayan ortaklıkta, yeni bir sayfa açılmaktadır. Amacımız, CNHI’ın iş makinelerindeki sektörel bilgi birikimini Koç Holding’in marka değeri ile bir araya getirerek tarım sektöründeki başarımızı bu sektöre de taşımaktır. Bunu yaparken en büyük güvencemiz ise Türkiye iş makineleri sektörünün geleceğine olan güvenimizdir. Hepimizin bildiği üzere inşaat sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri ve Türkiye gibi ekonomisi gelişmekte olan ülkeler için çok önemli tetikleyici rol oynamaktadır. Bu sayede son yıllarda önemli büyüme kaydeden iş makineleri sektörü de 2013 yılı verilerine göre Avrupa’nın dördüncü, dünyanın on birinci en büyük pazarı konumunda. Yani, geleceğe olan inancımız tam” dedi ve Ankara Bölge tesisinin misyonuna değinerek sözlerini şöyle tamamladı:
“Bir Koç Holding firması olan TürkTraktör olarak çıktığımız bu yolculukta amacımız, müşterilerimize en doğru ve kaliteli ürünleri üst düzey hizmet anlayışı ile sunmaktır. Bu doğrultuda müşterilerimizin ticari ve teknik ihtiyaçlarını doğru anlamak, sektördeki en önemli oyunculardan biri olmak için çok önemli. Müşterilerimizle kuracağımız yakın temas ve onlara vereceğimiz değer ile kendimizi farklılaştıracağız ve bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Ankara tesisimiz de bu bağlamda bu misyonumuzun İzmir’den sonra ikinci kilometre taşıdır. Hepinize katılımınız için tekrar teşekkür eder; bu tesisin bölgeye yeni bir canlılık, başarı ve refah getirmesini dilerim.”

CNHI ile Koç Holding arasındaki ortaklığa değinen TürkTraktör İş Makineleri Direktörü Serhad Taşkınmeriç: “yarattığı 33 milyar dolarlık yıllık ciro ile dünyada en önemli üreticilerden biri olan CNHI ile Türkiye’nin ekonomiye katkı anlamında en önemli değerlerinden biri olan Koç Holding, TürkTraktör çatısı altında traktör üretimiyle uzun yıllardır süre gelen ortaklıklarına, Case ve New Holland marka iş makineleri Türkiye distribütörlüğü operasyonun da katılmasıyla yeni bir sayfa açtılar. Aslında bu ortaklık bir distribütörlük anlaşmasından çok daha fazlası anlamına geliyor. Koç Holding’in TürkTraktör firmasında ortağı olan ve Case & New Holland marka iş makinelerinin üreticisi CNHI bir anlamda artık Türkiye pazarında kendisi direkt olarak siz değerli müşterilerimizin karşısına çıkıyor” dedi.

Müşteri odaklı olmanın önemini vurgulayan Taşkınmeriç sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara Tesisimiz 6.200 m2 alana sahip. 2.400 m2’lik servis alanımızda aynı anda 12 makineye servis hizmeti verilebiliyoruz. 600 m2 büyüklüğündeki yedek parça depomuzda mevcut makine parkına ve satışı planlanan makinelere yönelik yedek parça stoku yapıldı ve bu stok her gün yeni ilavelerle de genişletilmeye devam ediyor. Bu tesis ile bölgeye satış sonrası konularında mümkün mertebede en hızlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla destek vereceğiz. Mobil servis araçlarımız, gerek ürün destek gerekse teknik destek mühendislerimizle müşterilerimizin taleplerine anında çözümler üreterek hızlı dönüşler sağlayacağız. Yaptığımız yatırımların yanında bunları gerçekleştirebilmek için alanında son derece uzman ve tecrübeli bir ekip kuruldu ve bu ekiple beraber şu ana kadar pazardaki en yüksek servis ve hizmet standartlarını bu tesisimizde veriyor olacağız.”

Bunları da beğenebilirsin