İş Makinası Dünyasında Bir Yenilik

SİF İş Makinaları, başta operatörler olmak üzere, iş makinası sektöründe çalışan kişilerin kullanımına yönelik geliştirdiği yeni sosyal ağ ile bir kez daha sektördeki öncülüğünü kanıtladı.

Operatörlerin iş makinası sektörü için öneminin her fırsatta altını çizen ve projelerinde bu emektar kişileri merkeze oturtan STFA Yatırım Holding grup şirketlerinden SİF İş Makinaları, Nisan 2013 yılında hayata geçirilen ve bu kısa süre zarfında bine yakın üyeye sahip olan “JCB Operatör” adlı sosyal medya platformunu sürekli geliştirmeye devam ediyor. Üyelerin sektöre yönelik ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi ve kendi aralarında iletişim kurarak sosyalleşmelerini amaçlayan sitede üyeler artık kendi aralarında mesajlaşabiliyor, fotoğraf ve video paylaşabiliyorlar.

SİF İş Makinaları Genel Müdürü Cüneyt Divriş, iş makinaları sektöründe çalışanların gereksinimlerini karşılamak üzere hayata geçirdikleri “JCB Operatör” adlı proje için “Yakın zamanda birçok örneğine şahit olacağımızı düşündüğüm jcboperator.com gibi sektörel sosyal ağ siteleri, internetin ve kullanım amaçlarının her geçen gün değiştiğinin ve değişmeye devam edeceğinin önemli birer göstergesi. Düşünün ki, sadece iş makinası sektörüne özel yeni bir sosyal ağ kuruldu. jcboperator.com ile sektörde bir ilke imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. Divriş, sektörde operatörleri hep ön planda tutan, onlara artı değerler kazandıran bir yaklaşıma sahip olan SİF İş Makinaları’nın her daim onlara dokunarak yaşadıkları sıkıntıları gidermeyi, ihtiyaçlarına ise cevap vermeyi amaçladıklarını ifade etti.

İş makinaları sektöründe yer alan ya da iş makinalarına meraklı herkesin ücretsiz üye olabileceği, Facebook bağlantı özellikli site, daha çok Linkedin ve Facebook gibi popüler sosyal ağları andırıyor. Siteye üye olanlar, diğer üyelerle kişisel bilgilerini, iş tecrübelerini ve fotoğraflarını paylaşabiliyor. Her ay belli kriterler doğrultusunda bir üyenin “Ayın Operatörü” seçildiği ve ödüllendirildiği sitede tüm üyeler, ilan panosunda yer alan “Makina Satıyorum”, “İş Arıyorum” ve “Operatör Arıyorum” gibi bölümlerden ihtiyaçları olan konuyla ilgili taleplerini duyurup takip edebiliyor, siteye yeni eklenen forum bölümünde de diğer üyelerle fikir alışverişi yapabiliyor ve bilgi paylaşabiliyorlar. Aynı zamanda, iş makinası bakımı ve kullanımı, iş makinalarının servis manuelleri, leasing ile iş makinası alım ve satımı, tarım, inşaat gibi farklı sektörlere yönelik iş makinalarının doğru seçimi ve verimli kullanımıyla ilgili çeşitli teknik bilgiler de sitede yer alıyor.

Keyifli uygulamaların da yer aldığı site, kullanıcıların talepleri doğrultusunda daha da gelişmeyi ve daha büyük kitlelere hitap etmeyi amaçlıyor.

Bunları da beğenebilirsin