İş Bankası ve Shell Tarıma Destek İçin İşbirliği Yaptı

Türkiye İş Bankası ve Shell & Turcas yaptığı işbirliği ile İmece Kart sahiplerine avantajlar sağlıyor. İş Bankası hali hazırda bitkisel üretim, büyükbaş besi ve süt hayvancılığı, seracılık, traktör ve tarımsal arazi alımı gibi tarım faaliyetlerinin finansmanına yönelik çeşitli ürün ve hizmetlerle tarım sektörünü destek oluyor.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce yaptığı açıklamada, ülke genelinde 1.300’ü aşan ve yarısına yakını tarım yoğun piyasalarda olan şubeleri ile İş Bankası’nda tarım bankacılığı organizasyon yapısını hayata geçirdiklerini, böylece tarım sektörüne yönelik çalışmaların daha odaklı ele alınmaya başladığını belirtti.

İnce, tarım bankacılığı çalışmaları kapsamında İmece Kart’ın ayrıca bir önemi olduğunu, müşterilerine değer katan, yenilikçi çözümler ve ürünler sunan Shell ile yaptıkları bu işbirliğini çok önemsediklerini ifade ederek üreticilerin İmece Kart ile anlaşmalı Shell istasyonlarından 5 ay faizsiz dönem avantajı ile mazot alma haklarına sahip olduklarını, halihazırda 25 farklı ilde Shell istasyonlarının İmece Kart üye işyeri olduğunu ve uygulamaya katılan üye işyerlerinin gün geçtikçe arttığını ifade ederek sektörün değişen ihtiyaçlarına uygun yeni uygulamalarla tarıma destek olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Hem tarımsal krediye ulaşım sağlayan hem de vadesiz mevduat hesabına bağlı bir Bankamatik kartı olan İmece Kart, çiftçinin mazot, fide, tohum, gübre, zirai ilaç, yedek parça ve yem gibi üretime yönelik mal alımlarında, çiftçiye faizsiz dönemli alışveriş imkânı sağlar. İmece Kart’ın sunduğu esnek vade yapısı sayesinde, karta bağlı tarımsal kredinin vadesi hasat dönemine uygun olacak şekilde azami bir yıl olarak belirlenebilir. Üreticilere girdi harcamalarının kontrol altına alınmasında ve takibinde de kolaylık sağlayan İmece Kart tarımsal girdi satışı yapan firmalar için ise, hem üreticilere avantajlı ödeme koşulları sunulması sayesinde satışlarının artırılması, hem de alacak takibi işlemlerinin bankaya devredilmesi suretiyle operasyon yükünün azaltılması gibi fayda ve kolaylıklar sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin