Gübretaş Ödülünü Aldı

GÜBRETAŞ, 29. Uluslararası ARC Awards’ta kazandığı “Türkiye’nin En İyi Faaliyet Raporu” (Best of Turkey) ödülünü New York’ta düzenlenen törenle aldı.

GÜBRETAŞ, yıllık finansal raporlama alanında Uluslararası 29. ARC Awards ödül platformunda en iyilerinin belirlendiği ‘Grand Award Winners’ değerlendirmesinde ‘Best of Turkey’ ödülüne layık görülürken, bu yıl toplamda 3 farklı uluslararası yarışmada Gümüş Ödül kazandı.

“Faaliyet Raporlarının Oscar’ı” olarak bilinen ve bu yıl 35 ülkeden yapılan 2100 başvurunun değerlendirildiği uluslararası 29. ARC Ödülleri için New York’ta bir ödül töreni düzenlendi. GÜBRETAŞ adına “Best of Turkey” ödülünü alan Genel Müdür Şükrü Kutlu, törende kısa bir konuşma da yaparak emeği geçenlere teşekkür etti.

İlk olarak 1987 yılında bağımsız MerComm kuruluşu tarafından organize edilmeye başlanan ARC Awards, faaliyet raporlarında mükemmelliği ödüllendirmek ve kreatif, orijinal tasarımlar ile kayda değer yaratıcı çalışmaları teşvik etmek amacıyla oluşturulmuş prestijli bir ödül platformu. Yarışmanın ön ve final jürisi; dünya genelinden birçok farklı ülkedeki 60 ayrı kurumun üst düzey yöneticileri ile yazar, tasarımcı ve fotoğrafçılardan oluşuyor.

Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yayınlanan GÜBRETAŞ Faaliyet Raporu, çok sayıda uluslararası tasarım ödülü kazanan Graffiti ajansı tarafından hazırlandı. Görsel yönetmenliğini Elif Özgüzelbaş’ın üstlendiği projede, İspanyol çizer Juan Hernaz’ın rapor için çizdiği illüstrasyonlar ve Mehmet Geçit’in çektiği portre fotoğrafları çalışmaya görsel bir zenginlik katıyor.

Bunları da beğenebilirsin