GÜBRETAŞ Genel Müdürü Şükrü Kutlu Görevine Başladı

Uzun yıllar kamuda ve özel sektörde yöneticilik tecrübesine sahip olan Genel Müdür Şükrü Kutlu, GÜBRETAŞ’taki görevine başladı.

Şükrü Kutlu, yeni yönetim yaklaşımıyla GÜBRETAŞ’ın sektördeki liderliğini daha da güçlendirip yatırım alanındaki başarılarını artırmak için ekip ruhuyla çalışacaklarını belirtti.

Gübre Fabrikaları T.A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 20 Şubat 2015 tarihinde aldığı kararla, şirketin Genel Müdürlük görevine Şükrü Kutlu atandı. Şükrü Kutlu, aynı zamanda Yönetim Kulu Üyeliğine de seçildi.

Uzun yıllar kamuda ve özel sektörde yöneticilik tecrübesine sahip olan Genel Müdür Şükrü Kutlu, GÜBRETAŞ’taki görevine başladı. Son yıllarda istikrarlı bir çizgi yakalayan şirketi yeni bir yönetim anlayışıyla daha ilerilere taşımayı hedeflediklerini belirten Şükrü Kutlu, “GÜBRETAŞ’ın sektördeki liderliğini daha da güçlendirip yatırım alanındaki başarılarını artırmak için ekip ruhuyla çalışacağız. Başta çiftçilerimiz ve ana hissedarımız Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere Türkiye’nin tarım sektörü için daha fazla katma değer üretmek temel önceliğimiz olacak… Hem işlerimizi, hem de tüm paydaşlarımızla olan ilişkilerimizi ve iletişimimizi daha etkin bir noktaya taşıyarak GÜBRETAŞ’ın sektöründe global bir marka haline gelmesi için çaba harcayacağız” dedi.

GÜBRETAŞ’ta samimi ve gayretli bir çalışma ekibiyle karşılaşmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Genel Müdür Kutlu, “63 yıllık kurumsal mazisi olan bir şirkette böylesine önemli bir vazifeyi üstlenmekten büyük bir onur ve aynı zamanda büyük bir sorumluluk duyuyorum. Gerçekleştireceğimiz proje ve çalışmalarla GÜBRETAŞ’ı daha güçlü bir geleceğe hazırlamaya çalışacağız. Bunun sonucunda cirodan kârlılığa, yatırımlardan satışlara ve marka değerinden şirket değerine kadar her alanda sürdürülebilir bir başarı çizgisiyle GÜBRETAŞ’ı daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Şükrü Kutlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında tamamladı. İş hayatına 1992 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak başlayan Şükrü Kutlu, çalıştığı süre içerisinde Denetçi ve Baş Denetçi unvanlarıyla merkezde ve ilgili kurumların faaliyet gösterdiği bölgelerde yerinde denetim görevini yerine getirdi.

Şükrü Kutlu, 2003 yılında Türk Telekom A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Türk Telekom’da görev yaptığı 12 yıl boyunca İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak birçok başarılı projeyi hayata geçirdi. Özellikle Türk Telekom’un özelleştirilmesinden sonra insan kaynakları dönüşüm ve değişim projeleriyle, şirket organizasyon yapısının segment ve verimlilik odaklı olarak yeniden tasarlanması ve uygulamaya alınması, işgücü dönüşümü projesi kapsamında çalışan sayısının azaltılması, performans bazlı insan kaynakları sistemine geçilmesi, kariyer yönetim sisteminin uygulanması gibi onlarca başarılı projeye liderlik etti. Özelleşen ve tekeli kaldırılan Türk Telekom’un rekabete ve regülasyona uyum sağlaması süreçlerini yönetti. Ayrıca Türk Telekom’un destek hizmetlerinin maliyetlerinin düşürülmesinde ve gayrimenkullerinin değerlendirilmesinde hayata geçirdiği optimizasyon projeleriyle şirketin kârlılığının devamında önemli rol oynadı.

Bunu yanı sıra 2003-2014 yılları arasında şu görevleri de yürüttü:
– Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Yönetim Kurulu Üyeliği,
– TÜRKSAT Uydu ve Haberleşme A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği,
– Türkiye Kamu İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği,
– Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği,
– Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı,
– Türk Telekom Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlığı…

Profesyonel yöneticiliğin yanı sıra Avukatlık, Noterlik ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahip olan Şükrü Kutlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bunları da beğenebilirsin