GÜBRETAŞ Değerlendirme Toplantıları Antalya’da yapıldı

Sektöründeki liderliğini ve büyümesini sürdüren GÜBRETAŞ; satış rekoruyla tamamladığı 2016 yılı ile 2017 ilkyarısının sonuçlarını değerlendirmek, başarılı bayii ve kooperatiflere ödüllerini vermek, ayrıca şirketin yeni hedefleriyle ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzere Türkiye genelindeki önemli satış paydaşlarının katılımıyla kapsamlı bir Değerlendirme Toplantısı organize etti.

Üç yıl aradan sonra gerçekleştirilen Değerlendirme Toplantısı, üçer günlük programlarla iki ayrı grup halinde Antalya’da düzenlendi. “Bu toprağın renklerinde biz varız” konseptiyle hazırlanan organizasyonun 25-28 Eylül arasındaki ilk bölümünde, geçen dönem satış başarısına ulaşan GÜBRETAŞ bayileri aileleriyle birlikte misafir edildi.

Organizasyonun 28 Eylül – 1 Ekim arasındaki bölümüne ise gübre satışında başarı sağlayan Tarım Kredi Kooperatifleri’nden yetkililer ve ailelerinin yanı sıra Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu üyeleri ile yöneticiler de katıldı.

Toplantılarda açılış konuşmasını yapan Genel Müdür İbrahim Yumaklı, katılımcılara GÜBRETAŞ’ın faaliyetleri, yatırımları ve kurumsal hedefleri hakkında bilgiler verdi. Türkiye’de öncü ve dünyada markalaşmış bir şirket olma hedefine doğru ilerlediklerini kaydeden Genel Müdür Yumaklı, “Bu hedefe ulaşma yolunda ana hissedarımız Tarım Kredi Kooperatifleri ve diğer satış paydaşlarımızla birlikte büyük bir aile duygusuyla hareket ediyoruz. Bu aile ruhu ve birlikteliği bize güç veriyor. Oluşan bu sinerji sayesinde önümüzdeki dönemde de GÜBRETAŞ’ın, tarım sektörünün ve Türkiye’nin büyümesine hep birlikte katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.

Organizasyonun ikinci bölümüne katılan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karayama ise toplantıda yaptığı konuşmada, tüm dünyada gıda güvenliği açısından tarımın öneminin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Türkiye’nin en büyük tarım ailesi olan Tarım Kredi Kooperatifleri ile bu ailenin önemli şirketi GÜBRETAŞ’ın sektörde öncü bir rol üstlendiğini vurgulayan Ayhan Karayama, “Şirketin son yıllardaki başarılarında Tarım Kredi Kooperatifleri’nin büyük payı var. Ancak bu başarılarla yetinmemeliyiz. Çiftçimize nasıl daha kaliteli ve daha iyi hizmet verebileceğimizin gayreti içerisinde olmalıyız” dedi. Tarım Kredi ile kurum çatısı altındaki şirketlerin faaliyetleri ve hedefleri hakkında da bilgiler veren Ayhan Karayama, “Sektördeki öncü rolümüzü sürdürmeye yönelik yeni projelerimiz ve yatırımlarımız devam ediyor. Bu toplantılarda yapılan bilgi paylaşımı ve fikir alışverişinin sağlayacağı enerjiyle önümüzdeki dönem yeni başarılara hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ise, Tarım Kredi ve iştiraklerinin mevcut durumundan memnuniyet ile çok daha büyük başarılara olan inancını dile getirdi. Ülke tarımının gelişmesi için çalışan büyük bir aile olduklarını vurgulayan Külcü, çiftçiye hizmet anlayışı ile ekonomik başarının birbirini tamamladığını söyledi.

Konuşmaların ardından GÜBRETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Metin Özyürek, “Dünyada ve Türkiye’de Gübre Sektörü” başlıklı sunumuyla sektördeki gelişmeler, sorunlar ve hedefler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Daha sonra ortak faaliyetlerle ilgili sorunların tespiti ve çözüm önerileri konusunda karşılıklı değerlendirmeler yapıldı. Öğleden sonraki bölümde ise geçtiğimiz son 3 yılda katı ve sıvı-toz gübre satışlarında en yüksek başarıya ulaşan satış noktalarına plaketleri takdim edildi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap