Growtech Eurasia’nın 2017 Yılı Ana Teması: ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’

DCIM100MEDIADJI_0007.JPG

Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda yapılacak olan tarımın uluslararası dev buluşması Growtech Eurasia’ya, ‘Sulama ve Sera Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makineleri’ ile ‘Tohumculuk’ ana kategorilerinden 30 farklı ülkeden 800 lider firmanın katılımı bekleniyor. Her yıl sektör için ortalama 500 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratmayı başaran Growtech Eurasia’nın bu yıl ki ziyaretçi hedefinin 85’i aşkın ülkeden 85 bin profesyonel ziyaretçi olduğunu ifade eden Growtech Eurasia Marka Direktörü Engin Er, Teknolojinin tarımın çehresini değiştirdiğini ve vazgeçilmez hale geldiğini, bu nedenle 2017 yılı Growtech Eurasia’nın ana temasını Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ olarak belirlediklerini söyledi.

Engin Er şöyle devam etti: “Üreticilerimiz, bugün serasının sıcaklığını ve nemini uzaktan tek tuşla ayarlıyor, damla sulama ile bitkiye ve toprağa ihtiyacı kadar su veriyor, Toprak tahlili yaptırarak, en doğru gübreyi seçiyor, hatta topraksız tarım yapıyor. Traktörlerimiz, tarım makinelerimiz akıllı teknolojileri kullanarak üreticilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyor. Kısacası büyük tarım üreticilerimiz de tarlasında toprağını ekip biçen geleneksel çiftçimiz de artık tarımda teknolojiyi kullanıyor. Ziyaretçilerimiz, tarım sektörüne dair ihtiyaç duydukları her türlü ürün, hizmet ve tarım teknolojilerine dair en son yenilikleri Growtech Eurasia’da aynı çatı altında bulacaklar”dedi.

Growtech Eurasia, Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Fuarlara Katılımcı Desteğinden Yararlanacak Tek Tarım Fuarı…

“Growtech Eurasia, katılımcı ve ziyaretçilerini Avrupa ve Balkan ülkelerinden Ortadoğu’ya, Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’e kadar çok geniş bir coğrafyadaki pazarlarla buluşturuyor ve bölge ihracatında önemli rol oynuyor” diyen Growtech Eurasia Marka Direktörü Engin Er, “Her yıl olduğu gibi T.C.Ekonomi Bakanlığı’mızın koordinasyonunda ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin organizatörlüğünde Alım Heyeti Programı’na evsahipliği yapacağız ve tarım sektörümüzü ihtiyaç duyduğu önemli alıcılarla buluşturacağız. Ayrıca, Growtech Eurasia, Ekonomi Bakanlığı’nın bu yıl ilk defa verdiği uluslararası fuarlara katılımcı desteğinde 19 fuardan biri seçildi. Tarım sektöründeki fuarlar içerisinde destekten yararlanacak tek tarım fuarı. T.C. Ekonomi Bakanlığı, Growtech fuarına katılan üretici firmalara, yer kirası ve stand konstrüksiyonu için yapacakları harcamalarının 30 bin TL’yi geçmemek kaydıyla yüzde 50’sini destekliyor” dedi.

Growtech Eurasia 2017 İnovasyon Tarım Ödülleri 10 Yaşında…

Bu yıl logosunu değiştirerek yüzünü yenileyen Growtech Eurasia, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve inovatif ürünleri desteklemek üzere “Growtech Eurasia 2017 İnovasyon Tarım Ödülleri”ni düzenliyor. Bu yıl 10’nuncu yaşına girecek “Growtech Eurasia 2017 İnovasyon Tarım Ödülleri”, ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Tohum, Fide’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Tarımsal Makine ve Teknolojileri’ ve ‘Tarımsal Bilişim’ kategorilerinde düzenleniyor. Yarışmaya, tarımsal üretime ticari katma değer katabilecek yeni ürün, proje ve hizmet konusunda geliştirilen tüm çalışmalar katılabilecek.

Yarışmaya başvurular www.growtech.com.tr web sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular Seçici Kurul’un ön değerlendirmesinin ardından halk oylamasına sunulacak. Kazananlar Growtech Eurasia’da düzenlenecek törende ödüllerine kavuşacak ve fuar alanında oluşturulacak İnovasyon Alanı’nda ürün ve hizmetleri 85.000’i aşkın ziyaretçiyle buluşacak.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap