Geri Dönüşüm Elçisi Tüketiciler Adına Fidan Dikimi

İnsana ve sağlığa verdiği değeri, “soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz” ilkesiyle somutlaştıran, DİMES çevrenin korunması için tüketicisiyle el ele veriyor. Bu bağlamda, dünyanın önde gelen paketleme ve gıda işleme firmalarından Tetra Pak işbirliğinde sürdürülebilirlik odaklı tüketici iletişimine ağırlık veren DİMES, 2016 yılında Dönüşüm Doğamızda konseptiyle geri dönüşüm konusunda genel bilincin artırılması ve bu alanda toplumsal davranış alışkanlıklarında pozitif değişime odaklanıyor.

Tüketicileri ambalaj atıklarını ayrı biriktirmeleri yönünde teşvik etmek amacıyla, farklı paydaşlarla çalışmalara imza atan DİMES, 23 Haziran- 6 Temmuz tarihleri arasında Migros işbirliğinde bir kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında, tüketiciler adına TEMA Vakfı aracılığıyla 5 bin fidanla oluşturulacak DİMES – Tetra Pak hatıra ormanına fidan dikimi gerçekleştirilecek. Kampanya, Türkiye’nin her yerindeki Migros, 5M Migros, Migros Jet’lerin yanı sıra, Migros Sanal Market’leri de kapsıyor. DİMES fidan bağış kampanyasında, Money Club, Money Bonus ya da Money Club özellikli kartlar ile tüm DİMES 6’lı 200 ml. paket ya da 1 lt. Tetra Pak karton ambalajlarından tek seferde 2 tane satın alan tüketiciler adına fidan bağışı yapılacak.

‘Sürdürülebilirlik Değer Zinciri’

Çevresel sürdürülebilirlik, doğal varlıkların korunması, tasarruf ve geri dönüşüm konularının öncelikli konuları olduğunu belirten DİMES Pazarlama Müdürü Duygu Süleymanoğlu, “Kuruluş öykümüzden de gelen, insan ve doğa için değer üretme tutkumuzla, sürdürülebilirlik odaklı bir markayız. Geri dönüşüm sayesinde doğa ve doğal varlıklar üzerindeki etkimizi azaltmak bizim için öncelikli” dedi.

DİMES’in destek verdiği üreticilerden, sağlıklı ürünlerini tercih eden tüketicilerine, doğadan insana uzanan bir sürdürülebilirlik değer zinciri ortaya koyduğunu vurgulayan Süleymanoğlu, şunları söyledi: “Çevresel sürdürülebilirlik alanında daha fazla değer üretmek için, tüketiciler başta olmak üzere, bu değer zincirindeki tüm paydaşlarımızla el ele veriyoruz. Uzun soluklu bir eylem planıyla, birlikte atılacak küçük adımların, yapılacak küçük görünen şeylerin, birikerek büyük değerlere dönüşmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda, farklı iletişim ve saha aktiviteleri gerçekleştiriyoruz.”

‘Dönüşüm Doğamızda’ konseptiyle, Tetra Pak işbirliğinde tüketici iletişimine ağırlık veren DİMES, fayda ve eğlenceyi bir arada sunmayı hedefliyor. 23 Haziran- 6 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen fidan dikimi kampanyasında ayrıca, ülke genelinde Migros, 5M Migros, Migros Jet mağazalarında tadım noktaları da kurulacak. Bu noktalarda, geri dönüşümlü malzemeden elde edilmiş promosyon ürünleri de tüketicileri bekliyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap