Gallignani Türkiye’de…

Türkiye’de uzun zamandır satışı yapılan ve ürettiği balya makinaları ile sektörün lider markalarından biri olan Gallignani, Türkiye pazarında müşterileri ile doğrudan temas kurma kararı aldı. Önceki dönemde distribütörlükleri üzerinden pazarda çalışmalarını yürüten Gallignani, Türk çiftçisinin makinalarına duyduğu güven ve bağlılık dolayısıyla daha güçlü satış sonrası destek hizmetleri verebilmek amacıyla Türkiye operasyonunu kendisi yönetecek. Burtarım 2016 Fuarı’nda ziyaret ettiğimiz Gallignani Pazarlama Müdürü Sinan Saraçoğlu konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

 Gallignani markasının Türkiye’deki faaliyetlerinden bahseder misiniz?

Gallignani, 1922 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan bir marka. Türkiye’de ise 1960’lardan bu yana ürünlerimizin satışı yapılıyor. Türkiye’de balya makinası denince ilk akla gelen markalardan biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uzun zamandır Türkiye’de distribütör firmayla çalışıyorduk. Ekim ayı ile birlikte kendi doğrudan satış ağımızı kurduk. Satış ve satış sonrası ağımızı kendimiz yöneterek Türkiye pazarına doğrudan girmeyi tercih ediyoruz. Çiftçiler Gallignani markasına güveniyor ve inanıyor. Bu nedenle onlara daha yakın olmayı istedik. Satış sonrası ihtiyaçlarında doğrudan bizimle iletişim içinde olmalarını istiyoruz.

Burtarım 2016 Fuarı’na katılarak Türkiye pazarındaki bu değişikliğin lansmanını yaptık. Aynı zamanda 2011 yılında Bursa’da açtığımız fabrikamızın olması bizim için bu fuarın önemini artırıyor. İtalya’da da bir fabrikamız bulunuyor.

Sektörü nasıl görüyorsunuz?

Genel olarak sektörle ilgili görüşlerimiz olumlu. Biz de ürün gamımızı genişletiyoruz. Bu yıl ilk defa ön yükleyicili ürünlerimizle Türkiye pazarına giriş yapıyoruz. İtalya’da üretilen büyük tırmıklarımızı ilk defa Türkiye pazarına getiriyoruz. Buradaki fabrikamızda ise küçük tırmıklarımızın üretimine başlıyoruz. Dolayısıyla daha fazla ürünle, daha fazla potansiyelle, daha güçlü, daha geniş kadrolu bir ekiple Türkiye pazarına çok güçlü bir şekilde giriş yaptık.  yeni-1

Satış sonrası hizmetleriniz konusunda bilgi verir misiniz? Servis ağınız nasıl çalışıyor?

Bizim üretimini gerçekleştirdiğimiz en önemli parçalarımız İtalya’dan ve Almanya’dan geliyor. Ama Türkiye’de de çok fazla tedarikçimiz bulunuyor. Biz yedek parça stoğumuzu her zaman hazır bulunduruyoruz çünkü ürünümüz bir iş makinası. Dolayısıyla ürünümüzün bir arıza yapması halinde sorunun anında çözülmesi gerekiyor. O yüzden Türkiye’deki yapılanmamızı kurarken en önem verdiğimiz konu satış sonrası ağımızı en güçlü şekilde kurmak oldu. Çiftçinin ürününün arazide uzun süre çalışmadan kalmaması gerekiyor. Stoklarımızı ona göre kurguluyoruz. Çiftçilerimiz hiçbir zaman parçanın İtalya’dan gelmesini beklemeyecek.

Burtarım 2016 Fuarı’yla ilgili genel değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Fuarda beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. 1960’lı yıllardan beri Gallignani ürünleri Türkiye’de bulunuyor. Ancak hiçbir zaman Gallignani’yi fuarlarda görmemişlerdi. Bunun için burada çok şeye şahit oldular. Standımıza gelen çiftçiler “Biz bu makinaları yıllardır kullanıyoruz. Babamdan kalan makinayı halen kullanıyorum. Burada kendimi evimde hissettim.” dediler. Makinalarla ilgili sohbetler ettik. Yenilediğimiz özelliklerden bahsettik. Bu bizi çok mutlu etti. Bu ilgiden dolayı çok mutluyuz. Geri dönüşler bizi çok mutlu etti.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap