Finansbank Tarım Kart

Finansbank, alıcı ve satıcıları bir araya getiren yeni ürünü Tarım Kart ile tarımsal üretimi artırmaya destek olan ürün ve hizmetlerine bir yenisini ekledi.

Üreticiler için tarımsal ihtiyaçlarını 6 aya varan vadelerle öteleyebilecekleri bir ödeme aracı olan Tarım Kart; mazot, gübre, tohum, yem gibi ürün tedarik eden ana firmalara da alacaklarını güvence altına aldıkları, fatura derdi olmayan bir alışveriş ortamı sunuyor.

Üretime ve hasada hazırlık döneminde nakit ihtiyacı bitiyor

Üreticilerin Finansbank Tarım Kart ile tarımsal girdi ihtiyaçlarını avantajlı olarak karşılamaya başlayacaklarını belirten Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, “Tarım Kart sisteminin ayrıcalıklarından Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) anlaşması yapılan tarımsal girdi tedarikçisi ana firmalar ile DBS limiti olan üreticilerimiz kolaylıkla yararlanabilecek. Sistem kapsamında ana tedarikçilerle DBS anlaşması yaparak, her bir üreticimizi bayi olarak tanımlayacağız. Üreticiler kendilerine gönderilecek Tarım Kart ile belirlenen limitlerde ana firmalardan ihtiyaçlarını karşılayabilecek. İki taraf için de birçok avantaj barındıran Tarım Kart temel olarak üreticilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını, nakit para vermeden, 6 aya varan vadelerle gelir elde ettiği döneme kadar öteleme imkanı sağlayacak. Gerek üretim sezonunun başlangıcında gerekse hasat dönemine hazırlık sürecinde üreticinin nakit ihtiyacını bitirerek elini rahatlatacak olan Tarım Kart, ana firmalar için de alacaklarını garantiye aldıkları güvenli bir ticaret ortamı sunacak. Finansçılar olarak Tarım Kart ile tarımsal üretime desteğimizi artıracak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Titiz çalışmalarıyla bu kartın hazırlanmasında emeği geçen tüm Finansçılara teşekkür ediyor, Tarım Kart’ın sektörümüze bereket getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

1472658005_Onur_Ozkan_29082016

Finansbank Tarım Kart üreticilere ne kazandırıyor?

Finansbank Tarım Kart’ın üreticilere sunduğu başlıca avantajlar şu şekilde:

Tarım Kart ile mazot, gübre, tohum, yem, ilaç, sulama sistemi, fide ile balıkçılarımız için ağ vb. ihtiyaçlar tek bir kart üzerinden kolayca satın alınabilecek. Alımlar farklı ana firmalardan olsa dahi aynı kart üzerinden gerçekleştirilecek.

  • Ana firmalarla yapılan DBS anlaşması doğrultusunda, ödemeler 6 aya varan vadeler ile gerçekleştirilebilecek.
  • Erken ödeme opsiyonu ile faiz avantajı sağlanacak.
  • Ödeme vadelerini hasat dönemlerine uygun olarak seçebilen üreticiler nakit akışlarını kolaylıkla yönetebilecek.

Ana firmalar için Tarım Kart avantajları

Finansbank Tarım Kart’ın üreticilerin yem, mazot, gübre gibi ana ihtiyaçlarını karşıladıkları ana firmalara sunduğu ayrıcalıklar aşağıdaki gibi olacak:

  • Tarım Kart ile POS üzerinden yapılacak satışlarda oluşan slip fatura özelliği taşıyacağı için, firmaların fatura derdi bitecek. Firmalar, fatura kaydı oluşturmadan tahsilatlarını kolayca yapabilecek.
  • Firmalar, alacak vadelerini müşterileri ile kendileri belirleyebilecek.
  • Firmaların alacakları Finansbank güvencesinde olacak. Satış anında üreticilere yani bayilerine ait işlem limitlerini online olarak sorgulayabilecek olan firmaların limit dahilinde yapmış olduğu satışlar, Finansbank ödeme güvencesi altında olacak. Ek olarak, ana firmalar bayilerine sadece kendi firmasında kullanılabilecekleri kapalı devre limit tesis edebilecek.
  • Firmalar, bayilere özel kampanyalar yapabilecek. Ürün veya kart bazlı vade bilgileri anlık olarak Finansbank’a iletilebilecek. Böylece ürün ve müşterilere özel kampanyalar düzenleyen firmalar, müşteri portföyünü arttırabilecek.
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap