DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2018 yaklaşıyor

Kırklareli – Lüleburgaz – Büyükkarıştıran‘da Trakya Cam sanayi’nin karşısındaki 200.000 metrekarelik alanda 9-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2018 Fuarı, her zamankinden çok farklı içeriğiyle, yeniliklerin ve ilklerin fuarı olmaya devam edecek.

İki yılda bir organize edilen fuarın bu seneki ana teması Tarım 4.0 ve akıllı tarım uygulamaları olarak belirlendi. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ve tarımla bütünleşmesi ile üreticiler maliyetlerini düşürebilmek,zamanı etkin kullanmak ve birim alandan daha kaliteli ve daha yüksek verim elde etmek için pek çok fırsat ile karşı karşıya… DLG Fuarcılık olarak her zaman değişimin ve yeniliğin adresi olma ilkesiyle çalışmalarımızı sürdürürken, Yurtiçinde ve yurtdışında tarım sektöründe yer alan pek çok firmanın yapmış olduğu AR-GE çalışmalarını üreticilerle paylaşma fırsatı bulacak. Mobil uygulamalar, iklim kontrol sistemleri, Drone ile hastalık ve zararlı tespiti, GPS kontrollü sürücüsüz traktörler, sensörlü gübreleme ve ilaçlama sistemleri gibi pek çok yenilik uygulamalı olarak tarlada gerçekleştirilecek. DLG-ÖÇP Tarla Günleri, Türkiye’de faaliyet gösteren firmaların bu çalışmalarını profesyoneller ve uzman çiftçilerle paylaşabilmesi için büyük bir fırsat sunuyor.

9-12 Mayıs 2018 tarihlerinde olması sebebiyle hem kışlık ürünlerin hem de yazlık ürünlerin sergilenebileceği, yeni tohum çeşitlerinin, aktif madde ve ilaçların, yeni gübrelerin ve en son teknoloji alet ekipman ve traktörlerin doğru zaman ve doğru yerde gerçek hedef kitle ile bir araya geleceği bir bilgi ve ticaret platformu olacak.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap