Continental’den Radyal Zirai Lastik Grubu’na 50 milyon Euro’luk Yatırım

Lousado_AerialView

Continental, önümüzdeki yıllarda Portekiz’in Lousado bölgesinde yer alan lastik fabrikasının üretim kapasitesini artırmak için 49.9 milyon Euro’luk yatırım yapıyor. Pazarın ve Continental’in satışlarının olumlu yönde gelişmesine bağlı olarak, yakın gelecekte zirai lastik üretimi için de yeni yatırımların yolunu açan Continental ayrıca belli başlı araç üreticileri ile işbirliği içerisinde, zirai traktörler ve hasat makineleri için eksiksiz bir lastik portföyü sunmayı amaçlıyor. Bu portföyde ise radyal ve çapraz katlı 150 farklı ebadın yer alması planlanıyor.

Portekiz’deki yatırım anlaşmasını imzalayan Continental A.G. Yönetim Kurulu Üyesi ve Lastik Bölümü BaşkanıNikolai Setzer: “Bu yatırımla, Continental’in zirai lastik pazarında birinci sınıf bir üretici ve marka olarak kalmaya devam edeceğinin net bir sinyalini veriyoruz. Motivasyonu ve tecrübesi yüksek ekibimiz, Lousado’da mükemmel bir lokasyonda bulunan modern üretim tesislerinde ileri teknolojili radyal lastiklerin üretimini gerçekleştiriyor.” dedi.

Continental zirai lastik iş kolundan sorumlu Thorsten Bublitz: Profesyonel tarımın geçtiğimiz yıllarda hızlı bir değişime uğradığını belirtti. Bublitz, “Artan dünya nüfusu ve tarım ürünlerine olan ihtiyaç karşısında büyük ölçekli faaliyetlerle birlikte verimli zirai lastiklere olan talep artıyor. Bu alanda birinci sınıf bir üretici olarak uzun yıllara dayanan bir tecrübemiz var” dedi.

Continental, zirai lastik ürün portföyünün daha hızlı gelişmesi için Lousado üretim tesislerinin yanında, aynı yerde bulunan yeni bir Ar-Ge merkezine de 2,5 milyon Euro yatırım yapıyor.

Continental aynı zamanda zirai makineler ve zirai altyapılar için parça ve sistem tedarikçiliği yapıyor. Ürün gamı, kapsamlı enstrümantasyon ve kamera çözümlerinden sensör, kauçuk palet ve konveyör bandı sistemlerine kadar uzanıyor. Tüm bu komponentleri tek kaynaktan tedarik eden Continental, zirai şirketlere, verimlilik artışı ve kaynakların korunmasına dönük, kapsamlı çevre dostu çözümler sunabiliyor.

Lousado’da radyal zirai lastiklere yapılan yatırım, lastik departmanının teknolojik süreçlerin stratejik planlaması ve sistematik uygulaması için kullandığı ve 2011 yılında tanıttığı 2025 Vizyonu’nun bir parçasıdır. Diğer yatırımlar arasında, 2012 yılında AIBA (Automated Indoor Braking Analyzer), 2013 yılında Hanover-Stöcken’de kamyon lastikleri kaplaması ve kauçuk geri dönüşümü yapılan ContiLifeCycle Fabrikası, 2014 yılında ise Korbach’da faaliyete geçen Yüksek Performans Teknoloji Merkezi yer alıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap