Çevreye Saygı Ödülü’nü Türkiye’ye Getirdi

DuPont ana sponsorluğunda 1990 yılından beri her yıl düzenlenen Environmental Respect Awards 2014 sahiplerini buldu. Türkiye’den Atlantis Tarım; Amerika, Avustralya ve diğer ülkeler arasından öne çıkarak, bu uluslararası saygınlığa sahip ödüle layık görüldü.

Küresel pazara birinci sınıf, yenilikçi ürünler, malzemeler ve hizmetler sunan bilim şirketi DuPont ana sponsorluğunda, DuPont’un Wilmington, Amerika’daki merkezinde düzenlenen “Environmental Respect Awards 2014” sahiplerini buldu.

ABD genelinde çiftlik kaynaklı tedarikçiler için çevre sorumluluğu bilinci yaratmak ve çevre duyarlılığı konusunda teşvik etmek amacıyla düzenlenen; dünyanın farklı bölgelerinden yüzlerce işletmenin katıldığı Environmental Respect Awards 2014’te Türkiye’den Atlantis Tarım ödüle layık görüldü. Sorumluluk sahibi kullanım için etiket eğitimini kullanarak çevre bilinci yaratan Atlantis Tarım, çevreye saygılı tarımsal mücadele yöntemlerinin yaygınlaştırılması için müşterilerine yönelik eğitime gösterdiği önemle fark yaratıyor. Genç bir şirket olarak sürdürülebilirlik anlayışına göre büyümeyi hedefleyen Atlantis Tarım Sahibi ve Genel Müdürü Varol Ögüt şirket prensiplerini “Eğer ekolojik yönetime inanan stabil ve güçlü bir müşteri, ortak, çalışan ve hisseder tabanı oluşturabilirseniz bu, sürdürülebilir gelecek için size iyi bir taban oluşturacaktır. Yöneticilik ilkeleri olarak herkesin çevreye saygı duymasını sağlayabilirsek sürdürülebilir bir geleceğe sahip olabiliriz” şeklinde ifade ediyor.

Bitki Koruma Ürünlerinde dünyanın en büyük pazarlamacılarından biri olan DuPont’un Bitki Koruma Birimi Başkanı Rik Miller “Environmental Respect Awards liderleri çevre güvenliğinin yanı sıra tarım ürünlerinin güvenli kullanımını geliştirmek için yardımcı oluyor; umarız dünyada çevre sorumluluğunun yükseltilmesinde bizimle tutkuyu paylaşanlara da ilham olacaklar” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki yıl 25. yılını kutlayacak Environmental Respect Awards işletme çalışanları, müşterileri ve toplum yararına çevreye uyumlu bir şekilde çalışarak çevreyi koruyan gübre / tarım kimyasal perakendecilerini onurlandırmak, perakendecilerin çalışmasını geliştirmek, liderlik faaliyetlerine kendilerini dahil etmeye teşvik etmek ve dünyada çevreye karşı sorumlu bir tarım hakkında iyi haberleri paylaşmayı amaçlıyor. Programa son birkaç yılda 37 ülkeden 500’den fazla işletme katılıyor.

Bunları da beğenebilirsin