Case IH Geniş Ürün Yelpazesiyle Konya’daydı

Her zaman daha fazlasını isteyen çiftçilerin tercih ettiği Case IH, Konya Tarım Fuarı’nda geniş ürün gamı ile çiftçilerle buluştu. Çevre dostu Tier 4 motorla donatılmış yeni traktörlerin yanı sıra tarım için gerekli Case IH ve TürkTraktör marka tarım ekipmanları da fuarda sergilendi.

TürkTraktör, profesyonel çiftçilerin tercihi Case IH markasının yeni modellerini, Konya Tarım Fuarı ziyaretçileriyle buluşturdu. 27-31 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen Konya Tarım Fuarı’nda, Tier 4 motora sahip yeni modellerin yanı sıra Case IH marka tarım ekipmanlarını da görücüye çıkardı.

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir yeni Case IH ürünlerinin Tier 4 motor donanımıyla ilgili şunları söyledi: “Traktörlerin motor hacimleri büyüdükçe doğaya salınan zararlı gazların seviyesi de buna bağlı olarak artmaktadır. Ülkemiz yönetmeliklerine göre satılan sıfır model traktörlerin en az Tier 3 egzoz emisyon seviyesinde olması gerekir. Case IH markası olarak 2011 yılında ithal modelimiz olan Magnum serisiyle başlattığımız daha çevreci, Tier 4 egzoz emisyon sistemine sahip ve yeni nesil Common Rail enjeksiyon sistemi ile donatılmış motorlarımızı diğer ithal tarla traktörlerimizde uygulamaya başlıyoruz. İnanıyorum ki doğaya saygılı ve gelecek nesillere daha temiz bir atmosfer sağlayan Case IH traktörlerimiz, çiftçilerin beğenisini toplayacak.”

Yeni Case IH traktörleri, Tier 4 motora geçişte öncü
Case IH’in yeni Farmall U Pro serisi, yeni nesil JXU serisi traktör olma özelliği taşıyor. Common Rail enjeksiyon sistemine sahip, çevre dostu Tier 4 motorlar ile çevreye zararı en aza indirgiyor. Standart olarak sunulan 32×32 yarı otomatik transmisyona sahip traktörlerde, çiftçilerin vites değiştirmek için tek yapmaları gereken düğmeye basmak. Yeni Farmall U Pro serisi aynı zamanda CCLS kapalı sistem hidrolik pompa ve yüksek kaldırma kapasitesine sahip.

Case IH’in beğeni toplayan Maxxum serisine, sürekli değişken (CVT) transmisyon sistemine sahip yeni modelleri katıldı. 4 valfli Common Rail teknolojisine ve çevre dostu Tier 4 egzoz emisyonuna sahip seri, SRC katalizörü sayesinde uzun motor ömrü sunuyor. Yeni Maxxum serisi, vites geçişi hissetmeden sarsıntısız sürüş vaat ediyor ve çift kavrama teknolojisi sunuyor. Tüm modeller 4 silindirli 4,5 litre hacme sahip motorlar, yüksek güç artışı için ideal bir seçenek oluşturuyor ve düşük yakıt tüketimi ile çiftçinin bütçesine katkıda bulunuyor.

Puma CVX serisinin yeni üyesi Puma 185 CVX, Tier 4 egzoz emisyonu ile çevreyle dost bir motora sahip. CVT transmisyon ile kademesiz vites geçişi sağlayan traktör, 6 silindirli 6,7 litre motor hacmi ve SRC katalizör ile uzun motor ömrü sunuyor. Uzayan servis aralıklarıyla bakım gereksinimini en aza indiren Puma 185 CVX, aynı zamanda düşük yakıt tüketimi de sağlıyor.

Eksiksiz tarım için Case IH tarım ekipmanları
Gelişen bayi ağı ve satış sonrası hizmetleriyle Case IH, ürün gamını Case IH marka büyük balya makineleri ile TürkTraktör marka hassas ekim makineleri, toprak işleme makineleri ve küçük balya makinelerinin devreye alınması ile büyütmeye davam ediyor.

Case IH’in bu yıl devreye aldığı LB serisi büyük balya makineleri, 4 modelde toplam 10 versiyondan oluşuyor. LB 324 (80 x 70) ve LB 334 (90 x 70) modelleri 4 ipli olarak piyasada yer alırken LB 424 (120 x 70) ve LB 434 (120 x 90) modelleri ise 6 ipli olarak sunuluyor. Case IH LB serisi büyük balya makinaları oldukça modern tasarımı ve performansı ile de iddialı bir ürün olma özelliği taşıyor.

TürkTraktör BM Serisi-baltalı DM Serisi-diskli tip hassas ekim makinelerinden her türlü tarla koşullarında yüksek hassasiyetle ekim yapılmasına olanak sağlıyor. 4 sıralı, 5 sıralı, 6 sıralı ve gübreli – gübresiz seçenekleri ile tüm çiftçilerin ihtiyacını karşılamak üzere geliştirildi.

TürkTraktör marka toprak işleme makinelerinde ise toprak frezeleri ve dik rotovatörler ile müşterileriyle buluşuyor. Bağ, bahçe ve tarla kullanımlarına uygun olan TF Serisi Toprak Frezeleri; sabit, hidrolik kaydırmalı ve merdane kombinasyonlu olarak 3 Seri ile 160 cm’ den 300 cm’ye kadar toprak işleme genişliğini 12 farklı modelde sunuluyor. DR Serisi Dik Rotovatörler; toprakta dik çalışarak taban taşı oluşturmayan ağır hizmet tipi toprak işleme makineleridir. Arkasındaki bulunan dişli merdanesi ile toprağın hava ve su geçirgenliğini artıran dik rotovatörler 250 cm’den 400 cm’ye kadar toprak işleme genişliği 3 farklı modeli ile sunuyor.

TürkTraktör KB 390 H Haşpaylı Balya Makinesi; 100 adet toplayıcı parmak ve 155 cm iş genişliği sayesinde yüksek toplama performansı sunuyor. Yarı otomatik yağlama sistemli, dünyaca ünlü 3 ipli Alman Rasspe marka bağlama grubuna sahip makinede, açma – kapama düğmesine sahip kuvvetli fan sistemi bulunuyor. Çiftçiler, dijital balya sayacı sayesinde kolay iş takibi yapabiliyor. Ürün aynı zamanda, ip odası ve kilitlenebilir malzeme dolabı sayesinde 8 + 2 adetlik ip muhafaza imkanı sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin