CASE IH, Bursa’da yeni Puma X serisini tanıttı

Case IH, ilk tanıtımını BurTarım 2018’de yaptığı yeni Puma X serisi ile çiftçilere daha verimli çalışma imkanı vadediyor. Şirket, Puma ailesinin en yeni üyesi yakıt tasaruflu Tier 4B motora sahip ekonomik Puma X’i ilk kez BurTarım 2018’de ziyaretçilerin beğenisine sundu.

 Case IH Puma X

  • Dayanıklı, tutumlu, güvenilir ve çalışkan olan en son nesil Tier 4B emisyon seviyesine sahip Puma X serisi traktörler, zorlu çalışmaların kolaylıkla üstesinden gelecek FPT motorları ile donatılmış olup, 140, 150 ve 165 beygir güçlerinde verimli çalışma olanağı sunar.
  • Yarı otomatik (18 ileri x 6 geri ve 19 ileri x 6 geri) ve hız vitesleri arasında debriyajsız geçiş yapabilen transmisyonu sayesinde operatör yorgunluğunu azaltır, 40 km/s hıza dahi düşük devirlerde ulaşarak yakıt tasarrufu sağlar.
  • 689 kg kaldırma kapasitesine sahip arka hidrolik donanımı ile birlikte opsiyonel olarak sunulan 3.673 kg kaldırma kapasitesine sahip ön hidrolik sistemi sayesinde üstün bir çalışma kolaylığı sunar.
  • Değişken debili hidrolik pompa yapısına ek mekanik olarak kontrol edilebilen 6 adet hidrolik valf bulunmaktadır.
  • Çek/bas şeklinde çalışan ve acil durumlarda üzerine basılarak devre dışı bırakılabilen, traktör ile ekipman arasındaki güç kaybını en aza indirmek üzere dizayn edilmiş 3 farklı hız seçeneğine sahip kuyruk mili sayesinde çalışma üstünlüğü sağlayacaktır.
  • Puma X serisi traktörler, kolay kullanımı, çevik manevra kabiliyeti, kolay ekipman kontrolü ve kabin süspansiyonu sayesinde operatörlere üstün bir çalışma alanı sunar. Opsiyonel olarak sunulan ön aks süspansiyonu konforu ve tekerlerin araziyi tutuşunu artıracaktır.