Cargill ve Adisseo, civcivlerin gelişimlerini destekleyen ürünlerini tanıttı

Güçlerini birleştiren Cargill Premiks & Besleme birimi ile Adisseo, “Geleceğe Yatırım” seminerinde yeri ürünleri Neochicc™ ve Rovabio Advance’in tanıtımını gerçekleştirdi. Civcivlerin erken dönemdeki gelişimlerini destekleyerek yetiştiricilere hem kısa hem de uzun vadeli yarar sağlayan erken besleme ürünlerinin tanıtıldığı seminere, kanatlı sektöründen 120’yi aşkın profesyonel katıldı.

Tavuk üreticilerinin giderek daha karmaşık koşullar altında faaliyet göstermek zorunda kaldıklarına dikkat çeken Cargill Premiks & Besleme Genel Müdürü Serhad Çelik “Erken beslemeye yatırım, verimliliği önemli oranda artırıyor. Endüstrinin geleceğine yatırımın yolu, sağlıklı hayvanlardan ve yüksek verimlilikten geçiyor” dedi.

Seminerde tanıtılan ürünlerden Neochicc, Cargill’in geliştirdiği bir yemdir. Kanatlıların ilk 120 saat içindeki gelişimini desteklemek üzere tasarlanan ürünün sağladığı performans gelişimi, yatırım verimliliğini olumlu etkiliyor.Adriaan Smulders

Cargill Avrupa, Ortadoğu, Afrika Kanatlı & Katkılar Teknoloji Müdürü Adriaan Smulders şöyle konuştu: “Hayvanların genetik potansiyellerini daha iyi kullanmalarını ve daha iyi bir başlangıç yapmalarını mümkün kılan Neochicc yeme geçişi kolaylaştırıyor, sindirim sisteminin erken gelişimini ve enzim üretimini tetikliyor, böylece kanatlıların daha fazla canlı ağırlık almalarını sağlayıp yem dönüşüm oranını düşürerek verimliliği artırıyor.”

İkinci ürün Rovabio Advance ise, Adisseo tarafından geliştirilen yeni bir enzim. Ürün, hayvanın beslenme rejiminden bağımsız olarak, aminoasitler, fosfor ve kalsiyum dahil, tüm besin maddelerinin sindirimini kolaylaştırıyor.

Adisseo Afrika ve Ortadoğu Bölgesi Teknik Müdürü Pascal Thiery “10 yıllık bir araştırma sonucunda geliştirilen ürün yem maliyetini düşürerek yatırımların verimliliğini artırıyor. Farklı besleme düzenleri ve değişen koşullar altında da aynı etkiyi gösteren ürün, hem yemlerde kullanılan ham maddelerinin hem de atık miktarının azaltılmasına yardımcı oluyor. Rovabio Advance, yem endüstrisinin ekonomisine ve çevreye olumlu etkisi olan sürdürülebilir bir çözüm getiriyor.”

Cargill, Türkiye’yi kanatlı ve süt hayvancılığı için gelişen bir pazar olarak görüyor. Bu nedenle İzmir’de Teknoloji Uygulama Merkezi olarak yaptığı yatırımla, araştırma ve geliştirme olanaklarını kullanarak sektörün sürekli gelişmesine katkıda bulunuyor. Üreticilere uygulanabilir yöresel yenilikler, bilgi transferi, çiftlik eğitim programları sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap