BySprint Fiber Şimdi 6kW Seçeneği ile

Bystronic, BySprint Fiber ürün yelpazesine 6kW’lık güç ünitesini de ekledi. Bu sayede önceki modellere göre daha da yüksek hızlarda kesim yapmak mümkün hale geldi. Ayrıca Cut Control özelliği sayesinde yüksek kesim hızlarında bile kesim kalitesi korunmakta.

Mayıs 2014’den itibaren Bystronic 6kW Fiber rezenatör seçeneğini de sunarak lazer ürün gamını daha da genişletti. Yeni 6kW fiber rezenatör 4x2m ve 3×1,5m kesim masası seçenekleri ile sunulmakta.

6kW rezenatör ile, ince ve orta sac kalınlıklarındaki kesim hızları önemli ölçüde artmıştır. Örneğin; 3mm paslanmaz 4kW fiber’e göre %70 oranında hızlı kesilebiliyor.

6kW rezenatörlü CO2 makinalar ile karşılaştırıldında ince malzelmelerdeki kesim hızı farkı daha da belirgin hale gelmiştir. Örneğin; 3mm paslanmazdaki kesme ilerlemeleri CO2’e göre 3 kat fazladır. Bu sayede 6kW Fiber belirli kalınlık ve malzemelerde 3 katına kadar daha fazla parça üretimi sağlayabiliyor.

Cut Control sayesinde yüksek kesim güvenilirliği
6kW rezenatör daha da yüksek kesim hızlarına çıkabildiğinden dolayı, kesim güvenilirliği daha da önemli hale gelmiştir. Bu yüzden Bystronic BySprint Fiber’in 6kW’lık versiyonu ile Cut Control özelliğini standart olarak sunmaktadır. Cut Control kesim işlemi esnasında kesim kalitesini sürekli olarak kontrol eder. Kesim kalitesinde bozulma oluşur ise kesim durur ve kesim kafası hata oluşan noktadan geri gelerek tekrar kesim yapar. Bu sayede kesilen parçaların bozulma riski minimuma indirgenmiş olur.

Power Cut Fiber ile kesim kalınlıkları daha da arttı
Power Cut Fiber opsiyonu ile BySprint Fiber 6kW 30 mm’ye kadar kesim kalınlıklarına ulaşabiliyor. Bu BySprint Fiber ile çalışanlara ayrı imkanlar sunuyor. Özel kesim nozulları ve ön delik noktasına ince bir yağ püskürten ünite ile yapılan kesimlerde, mevcut kesim kalınlıklarına göre kayda değer bir artış sağlanıyor:

Malzeme Standart Kesme Kalınlığı Power Cut Fiber ile Kesme Kalınlığı
Çelik 20 mm 25 mm
Paslanmaz Çelik 15 mm 30 mm
Aluminyum 15 mm 30 mm
Pirinç 10 mm 15 mm
Bakır 10 mm 12 mm

Bunları da beğenebilirsin