Bursa Tarım Fuarında Başak Traktör Rüzgarları Esti

Bereketin sembolü Başak Traktör, Bursa Tarım Fuarında yeni ve iddialı modelleri ile görücüye çıktı. Düşük yakıt tüketimi, düşük bakım maliyeti, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı ile her zaman çiftçinin yanında olan Başak Traktör yeni modellerini tanıttı.

Bereketin sembolü Başak Traktör, festival ve fuarlarda çiftçiyle, üreticiyle, kullanıcıyla buluşmaya devam ediyor. Başak Traktör’ün yeni ve iddialı modelleri, Ekim ayında, Bursa’da görücüye çıktı.

Tarımsal kaynakları, bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ile tarım sektöründe önemli yere sahip Bursa şehrinde 12 yıldır başarı ile düzenlenen, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı ülkemizde düzenlenen tarım fuarları içerisinde 7 iklim coğrafyasına hitap eden tek fuar. BURTARIM, Bursa 13. Uluslararası Tarım Fuarı, 13 – 17 Ekim 2015 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Başak Traktör’ün Mehter Takımı ve Kılıçkalkan gösterisi ile başlayacak olan ilk açılış etkinliği, Ankara’da yaşanan terör olayları ve yas nedeniyle iptal edildi.

Başak Traktör Genel Müdürü Ertan Paşa katılan basın mensuplarına, sektörün ileri gelenlerine, çiftçilere ve tarım üreticilerine yeni traktör modellerini tanıttı. Başak Traktör’ün yeni ve iddialı modelleri katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Çiftçiler, traktörler hakkında bilgiler alıp modelleri bizzat inceleme fırsatı buldu.

Başak Traktör Genel Müdürü Ertan Paşa yeni modellerin özelliklerinden bahsederken; “Traktörlerimizin estetiği konusunda detaylı çalışarak yenilerken, çiftçi ihtiyaçlarına uygun olarak, 12×12 ve 24×24 şanzıman seçeneği ve çiftçinin tarladaki işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan kompresör seçeneği eklendi. Kompresör sisteminde arazi şartlarında lastik şişirilmesi, günlük bakımlarda zorunlu olan hava filtresi temizliği ve diğer ihtiyaçlar için kompresör opsiyonu sunuldu. 4×4 diferansiyel kilidi müşteri konforunu arttıracak şekilde elektrikli kumandalarla opsiyonel olarak sunuldu. Ekipman bağlantılarında kolaylık sağlaması amacıyla kancalı kollar ve ekipman hassasiyet ayarını kolaylaştıran hidrolik orta kol opsiyonlar arasına eklendi. Traktör verimliliğini arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan radyal lastik uygulaması da sunmaya başladık.’’ dedi.

Bunları da beğenebilirsin