BKT, Yeni Bir Kalite İşareti Elde Etti: “DLG Onaylı”

Bağımsız Alman test enstitüsü DLG Test Center Technology and Farm Inputs, BKT AGRIMAX V-FLECTO VF 650/65 R 42 ve VF 540/65 R 30 lastiklerini “DLG ONAYLI” kalite işaretiyle ödüllendirdi.

Daha az toprak sıkışması, daha düşük yakıt tüketimi, kendi kendini temizleme kabiliyetleri ve kullanım kolaylığı: Bunlar, bağımsız Alman test enstitüsü DLG Test Center Technology and Farm Inputs’un, BKT AGRIMAX V-FLECTO lastiklerini saha testleri sırasındaki üstün performansının bir sonucu olarak DLG ONAYLI kalite işaretiyle ödüllendirmesini sağlayan özelliklerdir.

“Kaynak Koruma” ve “Kullanıcı dostu olma” test modüllerinde kusursuz sonuçlar elde etti

BKT, böylece AGRIMAX V-FLECTO’nun yüksek güçte traktörler için hem teknoloji hem de performans açısından zorlu gereklilikleri karşılayabildiğini onaylayan bu prestijli ödülü elde etti. Özellikle VF 650/65 R42 ve VF 540/65 R30 boyutlarındaki iki AGRIMAX V-FLECTO lastik, DLG’nin her ikisi de sahada yürütülen “Kaynak Koruma” ve “Kullanıcı dostu olma” test modüllerinde kusursuz sonuçlar elde etti.

Saha testleri sırasında AGRIMAX V-FLECTO lastikleri, Fendt 724 Vario (6. Nesil) ve Fendt Vario 828 traktörler üzerinde sıkı incelemelere tabi tutuldu. Bu incelemeler, zemin üzerindeki etkinin ve toprak sıkıştırmasının doğru ölçümünü sağlayacak şekilde, farklı derinliklerdeki lastik taban izi alanının ve zemin basıncı değerlerinin belirlenmesini içermekteydi.

Derinlemesine yapılan paralel laboratuvar testleriyle lastik performansı çekiş, yakıt tüketimi ve kendiliğinden temizlenme özellikleri açısından değerlendirildi. Bu birleştirilmiş yaklaşım, lastik performansının çeşitli çalışma koşulları altında kapsamlı ve doğru bir şekilde değerlendirilmesini sağladı.

Litre başına ortalama 1,80 Euro’luk yakıt maliyetinde bu, günde 810 euro değerinde tasarrufa eşittir

Saha ve laboratuvar testleri sırasında, BKT lastiklerinin daha büyük taban izine sahip olduğu ve bu sayede daha düşük temas basıncı sağladığı, bunun sonucunda da daha az toprak sıkıştırmasına neden olduğu bulgularına ulaşıldı.  0,6 bar değerindeki şişirme basıncında, AGRIMAX V-FLECTO premium ve düşük maliyetli markalar da dahil olmak üzere, test edilen diğer lastiklerden yüzde 16 daha düşük zemin basıncının yanı sıra en düşük ayak izi derinliğini ortaya koydu. Bu sonuç, sürdürülebilir tarım uygulamaları için çok önemli olan toprak sıkıştırmasında kayda değer miktarda düşüş anlamına gelmektedir.

BKT

BKT ile ne kadar yakıt tasarrufu sağlanabilir? Rakipler arasında en düşük performansı gösteren VF lastiğe kıyasla, BKT lastikleri yaklaşık %5 oranında daha düşük yakıt tüketimi sağlamaktadır. Arazinin sürülmesinin hektar başına yaklaşık iki saat sürdüğü ve fiili bir iş gününün 8 saat olduğu göz önüne alındığında, günde 15 hektara kadar toprak sürmek mümkündür. Başka bir deyişle, AGRIMAX V-FLECTO traktör başına günde yaklaşık 15 litre yakıt tasarrufu sağlar.

Günlük tasarrufun bir yıldaki iş günü sayısıyla çarpılması durumunda, özellikle birden fazla ekipman çalıştıran yükleniciler için ekonomik fayda dikkat çekici hale gelmektedir. Örneğin, 30 adet ekipman kullanan bir firma, yukarıda belirtildiği gibi gün ve traktör başına 15 litre tasarruf göz önüne alındığında, 30 traktörden oluşan filosunun tamamı için günde 450 litreye kadar toplam yakıt tasarrufu sağlayabilir. Litre başına ortalama 1,80 Euro ‘luk yakıt maliyetinde bu, günde 810 euro değerinde tasarrufa eşittir ve bir yıldaki iş günü sayısıyla çarpıldığında, AGRIMAX V-FLECTO takılı yaklaşık 30 traktörlük bir filo işleten yüklenici bir şirket için azımsanamayacak bir yıllık tasarruf ortaya çıkar.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap