BKT: “Hiç Fark Yaratmayarak Fark Yaratıyoruz”

BKT, sporun hayatın her kesiminden insanları bir araya getirme, çeşitliliği kutlama ve kapsayıcılığı teşvik etme gücüne inanıyor. Bu nedenle şirket bir kez daha her türlü ayrımcılık ve önyargıya karşı mücadeleyi destekliyor.

Şiddetin spor dünyasına ait olmadığını asla unutmayın. Bu, dünya çapında birçok spor disiplininin tanınmış ve tanınan sponsoru olan BKT‘nin bugün kendi topluluğuna iletmek istediği temel mesajdır, çünkü sporda ırkçılık konusundaki önemli tartışma çok önemli bir konu olmaya devam etmektedir.

BKT

“Saygı ve eşitliğin temel değerlerini desteklemek sorumluluktur”

Bu nedenle, BKT Ortak Genel Müdürü ve sporla ilgili iş girişimlerinin küresel koordinatörü Bay Rajiv Poddar şunları söylüyor: “Birden fazla spor disiplininde kendini adamış bir sponsor olarak, kapsayıcılık, saygı ve eşitliğin temel değerlerini desteklemek bizim sorumluluğumuzdur. Spor, en iyi haliyle, insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin bir araya gelebileceği, rekabet edebileceği ve çeşitliliği kutlayabileceği bir arena sağlar.

Bu nedenle sporda ırkçılık, sporcular, taraftarlar, spor kulüpleri ve sponsorlar arasında sinerji geliştirerek kararlılık ve birlik içinde yüzleşmesi gereken iltihaplı bir yara gibidir. Çünkü sporun güçlü bir sosyal değişim aracı olabileceğine şüphe yok ve bu medeniyet maçını ancak birlikte kazanabiliriz. Daha yapılacak çok şey olduğunun farkındayız ve BKT de üzerine düşeni yapmaya hazır!”

Sporun kapsayıcılığı ile ilham kaynağı olduğu bir gelecek yaratabiliriz

BKT’nin bugünkü daveti açık bir teşviktir: Birlikte, sporun gerçekten çeşitliliği temsil ettiği, her oyuncunun ve taraftarın ayrımcılık veya önyargı korkusu olmadan iyi bir oyunun tadını çıkarabileceği bir gelecek yaratabiliriz.

Rajiv Poddar, “Hem somut politikalar hem de açık ve sürekli bir diyalog yoluyla sporda çeşitliliği ve eşitliği teşvik etmek çok önemlidir. Yalnızca bu şekilde ırkçılığın önündeki engelleri aşabilir ve sporun herkes için kapsayıcılık ve ilham kaynağı olduğu bir gelecek yaratabiliriz. Irkçılığın ideal sporumuzda yeri yok ve onu tüm görünümleriyle alt etmeye çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap