BKT, EIMA 2018’de futbol konseptiyle yer aldı

BKT, çok özel konuğu Paolo Rossi ile birlikte BolognaFiere'de sahaya çıkıyor. Eski futbolcu, 9 Kasım günü gün boyu standda bulunacak ve akşam saatlerinde ünlü Pablito'nun gömleklerinin açık artırmaya sunulacağı yardım etkinliğinde baş rolü oynayacak.

BKT, Uluslararası Tarım ve Bahçecilik Makineleri Sergisi EIMA 2018’e tamamen futbol temasıyla katılıyor. Bu etkinlik için Hindistan’ın çok uluslu grubu, İtalyan futbol tarihindeki kahramanlardan biri olan Paolo Rossi’yi standına davet ederek İtalya’daki en popüler spor olan futbola karşı tutkusunu sergilemeye karar verdi. Daha sonra, Bologna’daki Palazzo Gnudi’nin muhteşem ortamında düzenlenecek yardım gecesi etkinliğinde gömlekleri açık artırma ile satılacak efsanevi Pablito da baş rollerden birini oynayacak. Yapılan tüm bağışlar Bükreş, Romanya’da sokakta yaşayan çocuk ve gençleri destekleyen gönüllü dernek Parada Italia’ya verilecek. Standda ücretsiz olarak dağıtılacak binlerce futbol topu ve Iya Traoré’nin olağanüstü top sürme gösterileri de kaçırılmamalı. Zirai ve tarımsal sanayi amaçlı BKT lastiklerinin İtalyan pazarındaki İtalyan distribütörü Univergomma ile bir program kopyası paylaşıldı.

Eski futbol yıldızı, Dünya Kupası Şampiyonu ve 1982 Dünya Kupası’nda altı gol atmış Paolo Rossi, tüm İtalyanlar için efsanedir. Onun cesareti İtalya’nın zaferine önemli katkı yapmış ve onu İtalyan futbol tarihinde ölümsüz bir efsane haline getirmiştir. Bugün BKT ile birlikte sahaya çıkarak tüm hayranlarıyla buluşmaya ve yardımseverlik, dayanışma ve Hindistan’ın çok uluslu grubunun ruhunu diğerlerinden ayırt eden insani değerler altında gece etkinliğine katılmaya hazırdır. Pablito’nun gömleklerinin açık artırmayla satışından elde edilecek tüm gelir, çok sayıda çocuk ve genci Bükreş sokaklarından kurtarmak, gerçek ailelerine döndürmek ve onlara eğitici projeler ve iş fırsatları yoluyla yeni bir gelecek sağlamak amacıyla kullanılacaktır.

Tarım sektöründe faaliyet gösteren büyük bir şirket olan BKT ile birlikte EIMA 2018’de bulunmaktan memnuniyet duyuyorum ve bir sürü ortak özelliğimizin olduğunu söylemeliyim: azim, belirlenen hedeflere ulaşma kararlılığı, 9 Kasım akşamı bağış açık artırmasının düzenlenme nedeni olan toplumsal duyarlılık ve en önemlisi, ister futbol sahası, ister tarımsal bir alan olsun, saha isteği ve tutkusu,” dedi Paolo Rossi. – “Sahalarda büyüyen ve yeşeren her şeyi seviyorum. 80 hektara yayılan çiftliğim, mükemmel şarap ve yağ üreten önemli bir yeşil alan. Aynı şekilde, Serie B şampiyonasının, yani bugünkü Serie BKT, sahalarında yetişen genç yetenekleri seviyorum.”

BKT gerçekten de bu yıl ikinci lig şampiyonasının sponsoru olarak adını tüm dünyaya duyurdu. İtalya’da Serie B futbol şampiyonasının yönetici kurumu Lega Nazionale Professionisti B ile üç yıllık bir ortaklık anlaşması imzalandı. Bu iş birliği ayrıca Serie B takımlarının ait olduğu şehirlerde ilk kez sahaya çıkan gençlere, futbol okullarına ve stadyumlara yönelik bir program yoluyla genç yetenekleri destekliyor. Büyüme ve birlik böylece Serie BKT ‘nin kurucu değerleri olmuş ve şirket tarafından Birlikte Büyüme iddiasıyla dile getirilmiştir.

Üstelik hepsi bu kadarla sınırlı değil. EIMA aynı zamanda BKT’nin her zaman ayırt edici özelliği olan eğlence ve hedef kitle ile etkileşimin yanı sıra ziyaretçilere futbol topu dağıtımı ve önceki uluslararası fuarlarda ziyaretçileri serbest stil futbol gösterileriyle keyiflendirmiş Iya Traore‘nin spektaküler performansına sahne olacak. EIMA’nın dışında, ziyaretçilere kusursuz ve eksiksiz olarak yaşanan bir futbol deneyimi sağlayan, sahaya girerken hissedilen heyecan ve sahne arkası duygularını yaşatan küçük bölmeli otantik bir tünel inşa edildi.

 

BKT’nin EIMA 2018’deki takım arkadaşı, ulusal düzeydeki ilk lastik ithalatçı ve distribütörlerinden biri olan UNIVERGOMMA. BKT Avrupa Genel Müdürü Ms. Lucia Salmaso, bu ortaklığın nedenlerini şu şekilde açıklıyor: “2010 yılından bu yana tarım sektöründe İtalya’daki en iyi distribütörlerimizden biri olan UNIVERGOMMA ile birlikte Bologna’da bulunmak memnuniyet verici. Yurt içinde uzman acentelerden oluşan sıkı ağı, teknik uzmanlığı ve bizim için şart olan mükemmel satış sonrası müşteri hizmeti gibi çok sayıda güçlü yönü ile harika bir oyuncu. Pazarda hünerli ve güvenilir bir varlık gerektiren son derece teknolojik ürünler olan BKT lastikleri için mükemmel bir destek. Bu nedenle, EIMA’da herkesin önünde bile bu kazançlı iş birliği görünürlük kazanıyor: BKT ve UNIVERGOMMA, bir gelecek için birlikte…goller atıyor!”