BASF ve Mitsui Chemicals’ten Zararlılara Karşı Yepyeni Bir Formül

BASF ve Mitsui Chemicals Agro, Inc. (MCAG), MCI-8007 kodlu yeni bir insektisit için özel bir küresel geliştirme ve lisans sözleşmesi imzaladı.

BASF ve Mitsui Chemicals Agro, Inc. (MCAG), yeni insektitit MCI-8007 için münhasır küresel geliştirme ve lisans sözleşmesi imzaladıklarını duyurdu. İmzalanan sözleşme şartlarına göre BASF, sahip olduğu özel haklarla Japonya ve bazı ülkeler hariç olmak üzere yeni insektisitin pazarlanması için dünya genelinde lisans sahibi oldu.Yeni insektisit, içindeki benzersiz bileşenleriyle çiftçiler ve profesyonel haşere yönetimi için etkili bir çözüm sağlayacak.

Geliştirilen yeni insektisit, yapraklı sebzeler, meyveli sebzeler, soya fasulyesi, diğer baklagiller, pamuk, mısır ve pirinç ile birlikte kentsel haşere kontrol faaliyetlerinde kullanılacak. Böylece özel ve sıra mahsullerdeki kurtlar ve böcekler de dahil olmak üzere, pek çok haşere türü, karınca, beyaz karınca, hamam böcekleri ve sinekleri de kontrol altına alınmış olacak.

BASF’nin kimyadaki uzmanlığı çiftçilerin hizmetinde

BASF olarak, çiftçiler ve profesyonel haşere yönetimi için yeni çözümlere odaklandıklarını belirten BASF Bitki Koruma Bölümü Başkanı Markus Heldt şöyle konuştu:

“BASF olarak, yıllardır sahip olduğumuz tecrübemizi ve kimya uzmanlığımızı çiftçiler ve profesyonel haşere yönetimi için yenilikçi çözümleri sunmaya adadık. Geliştirdiğimiz etkili aktif bileşen, BASF’nin insektisit portföyünü geliştirmekle kalmıyor, mevcut ve gelecekteki çözümlerimiz için bir tamamlayıcı kimya görevi de görüyor.”

MCAG (Mitsui Chemicals Agro) Başkanı Takehiko Kanai ise “MCAG tarafından keşfedilen bu yeni molekül sonrasında, BASF ile başlattığımız küresel ortak geliştirme sürecinden çok memnunuz. MCAG olarak, bu yeni insektisitin dünyadaki gıda üretiminin ve yaşam alanının iyileştirilmesine katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

İki şirket, imzaladıkları sözleşmeyle yeni formüller geliştirerek tarım alanındaki uygulamalar için önümüzdeki üç yıl boyunca önemli araştırmalar yapmayı sürdürecek. Konuyla ilgili ilk tescil Japonya için 2016 yılında ve diğer pazarlar için de 2017 yılında yapılacak.

Bunları da beğenebilirsin