Başak Traktör’e Hannover’de ilgi büyüktü

İki yılda bir Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleştirilen ve sektörün dünyadaki en önemli fuarı olan “Uluslararası Agritechnica Tarım Makineleri ve Teknolojileri Fuarı” 12-18 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlendi.

Kuruluşu 1914’lere dayanan Başak Traktör 103. kuruluş yılında dünyanın en büyük tarım fuarı olan Agritechnica’da traktör modellerinden örnek ürünlerle yerini almış oldu.

Agritechnica Fuarı toplam 27 salonda 3000’e yakın firmanın katılımı ile düzenlenmekte ve dünyanın her yerinden 500.000 ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Konuyla ilgili olarak Başak Traktör Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Bayramoğlu “Başta Almanya, İtalya, Çin ve Hollanda olmak üzere, 53 ülkeden birçok katılımcının bulunduğu bu fuarda Başak’a gösterilen ilgi bizi ihracat konusunda çok umutlandırdı. Ürün yelpazesini, üretim adetlerini ve iç piyasadaki  pazar payını sürekli arttıran Başak Traktör, yurtdışı pazarlar için ürünlerini değişik ülkelerden çiftçi ve bayi adaylarının beğenisine bu fuarlara katılım ile sunmuş oluyor. Fuar süresince Başak Traktör ürünlerine, başta Avrupalı çiftçiler olmak üzere yoğun ilgi gösterildi.” dedi.

“Avrupalı çiftçi ve firmalar Türkiye’de üretilen Başak’ın kalitesine güveniyorlar. Hedefimiz; yurtdışında sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz ile yerli Başak’ı “Bir Dünya Markası” haline getirerek üretimi, ihracatı ve dolayısıyla istihdamı artırmaktır’’ diye konuştu.

Bayramoğlu sözlerini “1960’lı yıllardan günümüze traktör üretiminde elli yıldan fazla tecrübesi bulunan Başak Traktör, birikimini dünya çiftçileri ile paylaşmaya hazır olduğunu Agritechnica fuarında göstermiştir. Başak Traktör standında yer alan ürünler tasarım, donanım ve işçilik kalitesi yönleri ile beğeni toplamıştır. Özellikle Başak 2075 klasik ve ilerleyen dönemde Avrupa pazarlarına hitap edecek Başak 2110 modellerimize yoğun ilgi gösterilmiştir. BaşakTraktör, yurt dışında önde gelen tarım fuarlarına katılmaya devam ederek verimli ve kaliteli ürünlerini dünya çiftçilerinin hizmetine sunmaya devam edecektir.” diyerek tamamladı.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap