BAGFAŞ Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

BAGFAŞ’ın yıllık Olağan Genel Kurul toplantısında, 2014’te elde edilen net karın yüzde 15’ine denk gelen 3.1 milyon TL’lik kısmının ortaklara kâr payı olarak dağıtılması kararlaştırıldı.

Bandırma Gübre Fabrikaları AŞ’nin (BAGFAŞ) yıllık Olağan Genel Kurul toplantısı, geniş bir katılımla Bandırma’daki tesislerde gerçekleştirildi. Pay sahipleri bu yıl 45.’si yapılan genel kurula, fiziki ve elektronik ortamda bizzat kendileri veya temsilcileri vasıtasıyla katılarak gündem maddelerini oyladı.

Genel Kurul’da murahhas üye ve yönetim kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmesinin ardından, yatırımcılara 2015 yılı ve izleyen yıllara ilişkin şirketin uygulayacağı kar dağıtım politikası hakkında bilgiler verildi. BAGFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olarak yeniden seçilen Y. Kemal Gençer, ortaklara hitap ederek son 10 yılda yılda ortalama 13 milyon TL olmak üzere toplam 136 milyon TL kar dağıttıklarını hatırlattı ve “2014 net dönem karımız 21.820.488 TL olarak gerçekleşti. Karın yüzde 15’ine tekabül eden 3.150.000 TL’si, 29 Mayıs 2015 tarihinden itibaren ortaklara dağıtılacak. Sermaye artırmayı düşünmüyoruz. Finansman giderlerimiz yok denecek kadar az. Yenileme yatırımlarına ihtiyacımız var ” diye konuştu.

Genel Kurul’da iki yeni tesisin Mayıs ayında hizmete gireceği bilgisi paydaşlarla paylaşıldı. Buna göre mevcut beş fabrikaya ek olarak 2015 yılında iki yeni fabrika, liman, konveyör sistemi, depolama ünitesi daha devreye girecek. BAGFAŞ yeni fabrikaların hizmete girmesiyle, kimya sanayinin dört asidinden üçü olan fosfatlı, kükürtlü ve nitratlı kimyevi gübrelerin tümünü üreten dünyanın sayılı entegre tesislerinden biri haline gelecek.

Bunları da beğenebilirsin