BAGFAŞ, Granül Can Gübresi ile Dünya Pazarında

BAGFAŞ’ın ürettiği Türkiye’nin ilk ve tek yerli Granül Can Gübresi, dünyanın en büyük tarım fuarı Agritechnica’da tanıtıldı.

BAGFAŞ – Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş.’nin ürettiği Türkiye’nin ilk ve tek Granül Can gübresi (Kalsiyum Amonyum Nitrat) dünyanın en büyük tarım makinaları ve ekipmanları fuarı olan Agritechnica’da tanıtımı yapılarak satışa sunuldu. Agritechnica, 10-14 Kasım 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleşti.

Bu yıl kapılarını 30. kez açan Agritechnica 2015 Fuarı, 90 ülkeden yaklaşık 3.000 katılımcı firma ve 465.000 ziyaretçisi ile düzenlendi. Agritechnica 2015’te profesyonel bitki üretiminde kullanılan en son teknolojiler ve tarımsal yenilikler, tarım alet ve ekipmanları ile bunların etkin yönetimi için farklı, yenilikçi bakış açıları bir araya geldi.

BAGFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş, Türkiye’de ve Avrupa’da son 40 yılda gübre sektörüne yapılan en büyük yatırımı hayata geçirdi. BAGFAŞ bu yatırımı ile aynı sahada hem fosfatlı hem de granül Nitratlı kimyevi gübre üreten Türkiye’nin tek, dünyanın ise sayılı kimyevi gübre komplekslerinden biri oldu. Dünyanın en büyük ve köklü tarım fuarı olan Agritechnica’da, Türkiye’nin tek yerli üretim Granül Can gübresi, dünya piyasalarına Almanya’nın en büyük kooperatif kuruluşu zirai ürün ve girdi ticaret firması BayWa aracılığı ile sunuluyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap