At ve Binicilik Fuarı EQUIST Veliefendi’de ‘Beyaz Bayrak Ayna’ Diyecek

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show kapılarını, atçılığın merkezi Veliefendi Hipodromu’nda açıyor. 4. kez düzenlenen EQUIST’in TJK ile işbirliği halinde Veliefendi Hipodromu’nda düzenleneceğini açıklayan EKO Fuarcılık İdari Direktörü İlker Altun, ‘EQUIST artık kendi evinde sayılır. Veliefendi, tüm katılımcıların uzun süredir istediği bir yer.’ diyerek şunları söyledi:

“İlk üç seferinde büyük bir ilgi gören EQUIST, atçılık dünyasının bildiği ve katılmak istediği bir fuar konumuna gelmiştir. Atçılıkta dünya markalarının ve renkli şovların yer aldığı EQUIST’i bekleyen büyük bir ziyaretçi kitlesi de oluşmuş bulunmaktadır. Tüm tarafların ortak beklentilerini karşılayacak en uygun yer olan Veliefendi Hipodromu, 19, 20 ve 21 Mayıs 2017 tarihlerinde büyük bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.”

Bugüne kadar Avusturalya’dan Umman’a, Almanya’dan Hindistan’a kadar çok geniş bir coğrafyadan yüzün üzerinde farklı katılımcı elde eden, 30’u aşkın ülkeden on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan EQUIST’in yeni katılımcılarıyla bu kez dünyanın pek çok yerinde düzenlenen atçılık fuarları arasında daha da öne çıkacağını belirten Altun, ‘EQUIST’in Veliefendi’de düzenlenecek olması dünya atçılığı tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Türkiye Binicilik Federasyonu da olumlu bulduğu bu gelişmeyi destekliyor.’ dedi.

İlker Altun, son olarak Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı ve TJK’nın desteğinin bu gelişmede belirleyici bir rolü olduğunu savunarak, şunları söyledi:

“Türkiye Jokey Kulübü bize ilk günden bu yana büyük bir destek vermiştir. EQUIST’in en büyük katılımcısı ve bir nevi sponsoru olmuştur. Veliefendi’de fuar yapılmasına olanak sağlayarak, Türkiye’de atçılığın sadece bir şans oyunu olmadığını bir kez daha göstermiştir. EQUIST ile atçılığın endüstriyel, kültürel, tarihsel ve sportif yanlarını öne çıkartmıştır. Veliefendi Hipodromu’nun alt yapısı ve Türkiye Jokey Kulübü’nün işbirliği ile EQUIST, atçılığın kalbinin atacağı yer olacak. EQUIST’in dünya ligindeki yerini sağlamlaştıran bu işbirliği ve desteği sunan TJK Başkanı Sayın Yasin Kadri Ekinci başta olmak üzere tüm TJK yönetici ve idarecilerine teşekkür ediyorum.”
equist-gorsel-01

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap