Aroma Dünya Markası Olma Hedefine Odaklandı

Türkiye’nin ilk meyve suyu markalarından biri olan ve yenilikçi ürünleriyle öne çıkan Aroma, dünya markası olma hedefiyle yoluna devam ediyor. Tüketici talepleri doğrultusunda analizler yaparak inovatif ürünler yaratan Aroma, iç ve dış pazarda daha da büyüyecek. Almanya’dan Malta’ya Kanada’dan Dubai’ye dünyanın 40 ülkesine ihracat gerçekleştiren Aroma, dünya markası olma hedefiyle Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu’da büyümeyi planlıyor.

Meyve suyu sektörünün öncü markası Aroma, dünya markası olma hedefine odaklandı. Yüzde 100 meyve suyundan limonataya kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Aroma, tüketici talepleri doğrultusunda analizler yaparak inovatif ürünleriyle, iç ve dış pazarda daha da büyüme planları yapıyor.

Aroma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, Almanya’dan Malta’ya Kanada’dan Dubai’ye dünyanın 40 ülkesine ihracat gerçekleştiren Aroma’yı bir dünya markası yapmak üzere çalışmalar yürüttüklerini, bu hedef doğrultusunda önümüzdeki dönemde Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu’da büyümeyi planladıklarını söylüyor.

Meyve suyu işleme ve dolum tesisi olarak şu anda son teknoloji makine parklarıyla üretimlerine devam ettiklerini belirten Duruk, Aroma olarak iç ve dış pazarlarda tüketici isteklerini doğru analiz ederek, inovatif ürünler yaratmaya özen gösterdiklerin i, ayrıc a daha fazla talep oluşturarak pazar paylarını arttırmayı da hedeflediklerini vurguladı.

Aroma olarak Türkiye’de meyve suyu fabrikası olarak en eski kuruluşlardan biri olduklarını, meyve suyu kavramının tüketicide Aroma şeftali suyu ile birlikte oluştuğunu anlatan Duruk, “Sektörde bu segmenti oluşturan firmalardanız. Yüzde 100 yerli sermayeli bir kuruluş olarak değişmeyen kalite politikamızla, sağlıklı, güvenli ve lezzetli ürünlerimizle tüketicilerimize ürünler sunuyoruz” diyor.

Dünya markası olmayı hedefleyen Aroma’nın ihracat hacmi de her geçen gün artarken ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, İspanya, Belçika, Norveç, Polonya, Danimarka, Avusturya, İsviçre, İsveç, ABD, Avustralya, KKTC, Türkmenistan, Gürcistan, Çin, Bulgaristan, Malta, Kanada, Moğolistan, Fildişi Sahilleri, Gana, Kenya, Benin, Burkina Faso, Fas, Libya, I rak, İsrail, Meksika, İtalya, Dubai ve Doğu Türkistan bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap