Anadolu Motor,  Eima Uluslararası Tarım ve Tarım Makineleri Fuarı’na katılıyor

Türkiye’nin önde gelen motor üretim ve dağıtım şirketi Anadolu Motor, 7-11 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen Eima Uluslararası Tarım ve Tarım Makineleri Fuarı’nda zengin ürün portföyünde yer alan tarım ekipmanları ve güç ürünlerini sergileyecek.

Dünyanın en önemli tarım makinaları fuarlarından biri olarak kabul edilen ve iki yılda bir düzenlenen Eima Fuarı’na katılmaktan dolayı memnuniyetini ifade eden Anadolu Motor Genel Müdürü Serkan Eriş sözlerine şöyle devam etti;

“Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Anadolu Motor olarak, 50 yılı aşkın motor üretim ve pazarlama tecrübemizle sektörün öncü firmalarından biriyiz. Müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırma hedefiyle geliştirdiğimiz ürün portföyümüzü uluslararası arenada sergilemekten büyük gurur ve memnuniyet duyuyoruz” dedi. Yerli üretim ANTOR marka dizel motorlarını, aralarında İtalya’nın da bulunduğu 50’ye yakın ülkeye ihraç ettiklerini belirten Eriş; “Anadolu Motor olarak önceliğimiz yerli üretimle ülkemiz istihdamına, yan sanayisine ve tabii ihracat gelirlerimizle de ülke ekonomisine katkı sağlamak. Bununla birlikte yerli üretim tarım ekipmanları ve güç ürünlerimizin yanı sıra dünyaca ünlü markaların da distribütörlüğünü yapıyoruz. Hedefimiz ürettiğimiz ekipmanların teknolojik üretim alt yapısını daha da geliştirerek, yerlilik oranını artırmak.’’ diye sözlerine ekledi.

Yerli üretime verdikleri önemle portföylerinde yer alan çapa makineleri, çim biçme makinaları, motopomplar ve dizel motorlu jeneratör gruplarının üretimini Şekerpınar’daki tesislerinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Eriş; “ AR-GE departmanımızın çiftçilerin beklenti ve ihtiyaçlarını değerlendirerek tasarladığı, dünyada ilk olarak üretilen otomatik şanzımanlı çapa makinası Antrac Smart’ı Eima Fuarı’nda sergilemekten dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Anadolu Motor olarak Antrac  güç ürünleri portföyünü her yıl yeni modellerle genişlettiklerini belirten Serkan Eriş; “ Bu yıl kendi üretimimiz olan 12 beygir gücündekiAntor dizel motor ve yine yerli şanzımanıyla Antrac 510 büyük çapa makinasıyla böylesine büyük bir uluslararası fuara katılmaktan gurur duyuyoruz. ‘’ diye konuştu. Bu yıl portföylerine çiftçilerin hayatlarını kolaylaştıracak yeni zeytin hasat makinalarını da eklediklerini belirten Serkan Eriş, “Yerli üretim Antrac zeytin hasat makinasının taraklı yapısı, ürünün zarar görmeden az fire ile toplanmasını sağlıyor. Antrac Oliva kullanım kolaylığı sayesinde geleneksel yöntemlerle yapılan hasada oranla aynı sürede yaklaşık 5 kat fazla ürün toplanmasına olanak sunuyor. Ürünümüz çiftçilerin hem ekonomik hem de kolay şekilde hasat yapmasını sağlıyor. “ dedi.

Eriş ayrıca; “ Anadolu Motor olarak her yıl portföyümüze eklediğimiz kaliteli, sağlam, güvenli yeni ürün ve modellerimizi Türkiye içinde ve dışında çiftçilerle buluşturacağız. Yerli üretimin gücüyle uluslararası arenada rekabet etmeye devam edeceğiz. “ diye sözlerine ekledi.

Anadolu Motor Eima Uluslararası Tarım ve Tarım Makineleri Fuarı’na zengin ürün yelpazesinde yer alan dizel jeneratör, motopomp, hidrolik kaydırmalı rotovatör, dal parçalayıcı ve çapa makinalarını katılımcılara sergileyecek.