Anadolu Etap, İki Ödülün Sahibi Oldu

 Anadolu Grubu, Özgörkey Holding ve Cutrale Grubu işbirliği ile “sağlıklı nesiller için sağlıklı meyveler sloganıyla” kurulan Anadolu Etap, meyve sektöründe oyunun kuralını değiştirmek için yola çıkarak Doal’ı tüketicilerle buluşturdu. Anadolu Etap, DOAL hakkında farkındalık ve bilinirlik yaratma amacı ile yaptığı çalışmalar ile aynı zamanda markalı meyve bilinci oluşturmayı ve sertifikalı meyve tüketiminin önemini ve sağlığa olan katkılarını anlatmayı hedefledi.

Doğallık, saflık, güven ve uzmanlık kavramlarını marka ile özdeşleştiren ve en önemli artısı olan GlobalG.A.P ve İyi Tarım Uygulamaları sertifikalarına sahip olmanın tüketiciye olan faydasını ortaya koyan iletişim kurgusu sayesinde Doal, Pazarlama Etkisi – Pazar Geliştirenler kategorisinde Felis Ödülü’nü aldı. Aynı zamanda yapılan lansman ile PR bölümünde Lansman ve Re-lansman kategorisinde başarı ödülünü almaya layık görüldü.

Mottosunu “Türkiye’nin en büyük meyve bahçesinden en saf haliyle meyve” olarak belirleyen Anadolu Etap, gerçekleştirdiği çalışmalarla meyvenin insan sağlığına faydasını, DOAL’ın doğallık, kalıntısızlık ve güven vaatlerini vurgulayarak, iletişimini saha ve tadım aktiviteleri ile dijital kampanya ve projelerle destekledi. İletişim çalışmaları ile yaklaşık 1 milyon kişi DOAL’ın kalıntısız meyvelerini tatma fırsatı buldu.Lansman öncesinde yapılan araştırmalarda tüketiciler “hiç meyve markası bilmiyorum” derken, son araştırmalarda %6 oranında  DOAL meyve markası olarak belirtilmeye başladı.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap