Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali’ne özel olarak 9-10 Nisan 2016 için bir hafta sonu programı hazırlayan FEST Travel, gezginlerini hem Ege’nin eşsiz mutfak kültürüyle hem de tarihi ve mimari mirası ile tanıştırıyor.

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı sevimli tatil beldesi Alaçatı’da 2010’dan beri gerçekleştirilen Alaçatı Ot Festivali, hem Ege’nin otlarını tanıtmak hem de bu otlarla pişirilen lezzetli yemeklerin mutfak hazinemizden silinmesini önlemek amacıyla yola çıkmış. Bu yılki festivalde, ana tema ‘ebegümeci’nin ön planda olduğu yemekler pişecek ve yöre halkı, hazırladığı birbirinden farklı lezzetleri yarıştıracak.

FEST Travel’ın Lezzetli Rotalar® markası kapsamında, 9-10 Nisan tarihlerinde düzenlediği ALAÇATI OT FESTİVALİ programının menüsünde, sadece Alaçatı’nın otlarıyla pişirilen lezzetli yemekler değil, Urla’nın ve İsabey Bağları’nın üzümlerinden ve organik tarım çiftliklerinin taze ürünlerinden yapılan özel tatlar da yer alıyor.

Programda yöresel tatların keşifleri, bölgenin tarihi mirasını ve mimari kültürünü yansıtan geziler ile harmanlanacak: Sakin Şehir (Citta Slow) Seferihisar, Kanuni’nin yaptırdığı Sığacık Kalesi, İyonya bölgesinin kalbindeki Teos antik kenti ve Alaçatı’nın yeldeğirmenleri, bu bahar kaçamağında sizleri bekliyor.

Bunları da beğenebilirsin