Agritechnica Fuarı Tarımın Gelişimini Yansıttı

Tarım teknolojileri, tarım makinaları ve ekipmanlarının sergilendiği ve bu alanda dünyanın önde gelen etkinliklerinden Agritechnica, uluslararası alanda gelişen tarım sektöründe yaşanan gelişmeleri çeşitli ülkelerden gelen yaklaşık 450 bin ziyaretçinin ilgisine sundu.

Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen uluslararası tarım ve tarım makina ve ekipmanları fuarı Agritechnica, 8-14 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleşti. İki yılda bir düzenlenen fuarı bu yıl 2.907 katılımcı ve 100 bini Almanya dışından olmak üzere 450 bini aşkın ziyaretçi takip etti.

Türkiye’den 110 firma ve kuruluşun katıldığı fuarda Almanya dışından 1.627 firma olmak üzere toplamda 2.907 katılımcı kurum ve kuruluş yer aldı. Katılımcı firmalar komponentler, aksesuarlar da dahil olmak üzere tarım ve tarımsal mekanizasyon sektöründe yenilikçi tarım teknolojilerini sergiledi.

Yenilik için itici güç ve dünya çapında tarım için bir ilham kaynağı olan Agritechnica; tarım makinaları üreticileri için geliştirdikleri yenilikleri dünya çapında yenilikleri takip eden çiftçiler ve tarım uygulayıcılarına tanıtma imkanı sunuyor. Sensör tabanlı bilgi toplama sistemleri, uydu rehberliği ile birlikte yüksek hassasiyetli tarım, elektronik direksiyon teknolojilerinin kullanımıyla olağan süreçleri otonomizasyonun bir parçası haline getirir. Bütün yenilikler bir araya geldiğinde çiftçilere verimliliği artırmak ve kaynaklarını korumak için gereken yeni fırsatları sunar.

Agritechnica bir fuar olmasının yanısıra aynı zamanda ileri teknolojilerin ve yeni gelişmelerin de sergilendiği bir platform. Fuarın bir parçası olan Agritecnica Innovatios 2015 kapsamında bu yıl 311 başvurudan 5’i altın madalyaya layık görüldü. 44 inovasyon ise gümüş madalya ile ödüllendirildi. Ödüller DLG (Alman Tarım Birliği) tarafından atanan tarafsız uzmanların sıkı kriterleri göz önüne alarak yaptığı değerlendirmeler sonucunda sahiplerini buluyor.

Sonraki Agritecnica fuarının 12-13’ü erken ziyaret günleri olmak üzere 14-18 Kasım 2017 tarihlerinde Hannover fuar alanında düzenlenmesi planlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap