Agritechnica 2019: Tarımda inovatif yaklaşımın gücü

AGRITECHNICA 2019. 14.11.2019, Hannover. Foto: Swen Pförtner +++ swenpfoertner.com
49

Agritechnica 2019 kapılarını güçlü bir başarı ile kapattı. DLG’nin CEO’su Dr. Reinhard Grandke “2.820 katılımcı ve 450.000 ziyaretçi – Almanya dışından 130.000’den fazlası – Almanya dışından 130.000’den fazla kişi – Agritechnica bir kez daha dünyanın önde gelen tarımsal ticaret fuarı konumunu olağanüstü bir şekilde gösterdi” dedi. “Küresel Tarım – Yerel Sorumluluk” ana teması, dünya genelinde iklimin, çevrenin ve kaynakların verimliliğini ve korunmasını sağlamak gibi tarımın mevcut zorluklarına odaklandı. Katılımcılar, sektörün ve toplumun gelecekteki sorularına yenilikçi çözümler sundu. Agritechnica 2019 Dünyadaki tarımsal bölgelerin yerel zorlukları için uygulama stratejileri gösterildi. Dijitalleştirme, otomasyon ve robot biliminin yönlendirdiği yeni yöntemler buradaki en büyük trend belirleyicileri.

Ziyaretçi sayısı yüksek olmaya devam ediyor
450.000 ziyaretçi (son güne ait tahminler dahil) dünya çapında Agritechnica’nın çekiciliğini vurgulamaktadır. Yüzde 30 uluslararası profesyonel ziyaretçisi ile, tarım topluluğunun küresel buluşma yeridir. Anket sonuçlarının gösterdiği gibi, ziyaretçiler Agritechnica’nın sergi programından çok memnun kaldılar.

Almanya’dan 320.000 ziyaretçi
Ziyaretçiler arasında yapılan anket, tüm bölgelerdeki çiftçilerin, müteahhitlerin ve makine halkalarının yaklaşık 320.000 ziyaretçi ile son derece iyi temsil edildiğini göstermektedir. Alman çiftçiler, şu anda temel şartlar konusunda belirsiz olan tarımsal faaliyet perspektiflerini tartışmak, gelecekteki stratejilere karar vermek ve yatırımlar hazırlamak için Agritechnica’yı kullandı.

Uluslararası ziyaretçiler için rekor
Çoğu Hollanda, Danimarka, Avusturya, İtalya ve Rusya olmak üzere 152 ülkeden, ardından İsviçre, Fransa ve Birleşik Krallık’tan 130.000’den fazla ziyaretçi geldi. Ticaret fuarı, Rusya, İtalya, Polonya, Ukrayna ve ABD’den gelen ziyaretçi sayısında ortalamanın üzerinde bir büyüme kaydetti. Agritechnica’ya uluslararası politikanın ilgisi önemli ölçüde arttı. Örneğin, dünyanın dört bir yanından çok sayıda bakan ve ticaret heyeti Agritechnica’da tarım için gelecekteki stratejiler hakkında bilgi topladı.

Yabancı katılımcıların payı yüzde 60’ın üzerine çıktı
Dünyanın önde gelen üreticileri de dahil olmak üzere 53 ülkeden 2.820 şirket, geniş bir yelpazede traktör, makine, ekipman, yedek parça ve aksesuar yelpazesi gösterdi. Almanya dışından pay bir kez daha yüzde 62’ye yükseldi. Agritechnica, uluslararası alanda yenilikler için 1 numaralı platformdur. Uluslararası pazarlara erişim sağlar.

“Uluslararası Çiftçiler‘ Günü “nin başarılı prömiyeri
“Uluslararası Çiftçiler Günü” başarılı galasını Agritechnica 2019’da kutladı. Bu yıl odak noktası Fransa ve İngiltere’deki iki tarım ülkesiydi. Özel uyarlanmış bilgi ve tartışma programı bu ülkelerden 11.000’den fazla ziyaretçi çekmiştir (yüzde +30).

Yatırım güveni yüksek olmaya devam ediyor
Değişen temel koşullara rağmen, sektördeki hava iyimserdi. Bu aynı zamanda yüksek temel yatırım güvenine de yansımaktadır. Ziyaretçi anketinde gösterildiği gibi, ankete katılan çiftçilerin, yüklenicilerin ve makine halkalarının üçte ikisi önümüzdeki iki yıl içinde yatırım yapma niyetindedir.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap