Agrilevante açıldı: Tarım teknolojisi Bari’de sahnede

Tarım makineleri ve ekipmanları fuarı harika bir başlangıç yaptı. Güney İtalya‘da tarım ve döngüsel ekonomi ve biyoenerjinin yeni sınırları ile ilgili önemli konular hakkında yoğun bir toplantı takvimi ve iyi bir katılım.

Fuarda her türlü tarımsal üretim için binlerce model makine ve ekipman yer alıyor

Müteşebbisler, çiftçiler, agro-mekanik teknisyenleri ve ayrıca tarım ve teknik-mesleki enstitülerden öğrencilerden oluşan geniş bir kitle, Akdeniz tarımı için uluslararası makine ve teknoloji fuarı Agrilevante’nin ilk gününe renk kattı. Fuarın açılışı bu sabah İtalya Tarım, Gıda Egemenliği ve Ormancılık Bakanlığı Müsteşarı Patrizio Giacomo La Pietra, ICE Başkanı Matteo Zoppas, Nuova Fiera del Levante Başkanı Gaetano Frulli ve Puglia Bölgesi Tarım Meclis Üyesi Donato Pentassuglia’nın katılımıyla gerçekleştirildi, Bari Belediye Meclisi Ekonomik Kalkınma Üyesi Carla Palone ile FederUnacoma Başkanı ve Genel Müdürü Mariateresa Maschio ve Simona Rapastella’nın da katıldığı fuarda her türlü tarımsal üretime yönelik binlerce makine ve ekipman modeli yer alıyor.

Ayrıca 400’den fazla at, sığır, koyun ve en iyi cinslerden çiftlik hayvanlarının sergilendiği hayvancılığa adanmış büyük bir bölüm de yer alıyor. Etkinliğin açılışı aynı zamanda ICE Ajansı tarafından FederUnacoma ile işbirliği içinde organize edilen ve fuar merkezindeki özel bir pavyonda iş görüşmeleri için ağırlanan 27 ülkeyi temsil eden resmi yabancı delegasyonların faaliyetlerinin başlangıcı oldu.

Tarım teknolojisi

“Agronomi, İtalya’daki tek ticaret fuarı olan EnoliExpo’nun bileşenlerinden sadece biri olacak”

Etkinliğin açılış gününde, Bari Üniversitesi tarafından desteklenen sürdürülebilir tarım/Horizon Seeds Ecosnodo projesi; Basilicata Üniversitesi tarafından desteklenen tahıl üretiminin izlenebilirliği; Foggia ve Bologna Üniversiteleri tarafından düzenlenen tarımsal gıda ve ormancılık biyosistemleri konulu toplantılar gibi birçok teknik ve ekonomik toplantı düzenlendi. Biyoenerji ve biyoekonomi sırasıyla Itabia ve RuralBioUp tarafından düzenlenen iki derinlemesine tartışmanın odak noktası olurken, İtalyan-Doğu Ticaret Odası ticari markaların ve patentlerin korunması üzerine bir toplantı düzenledi. Ruralset, Mansueto SRL ve FederUnacoma tarafından düzenlenen hayvancılık 4.0; NewBusinessMedia tarafından desteklenen CAP 23/27’de çapraz uyum ve FederAcma tarafından düzenlenen NRRP İhale ve İnovasyon Fonu konulu konferanslar öğleden sonraya damgasını vurdu.

7-9 Mart 2024 tarihleri arasında Bari fuar merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan EnoliExpo fuarının sunumuyla birlikte şarap ve yağ sektörlerine de yer verilecektir. Etkinliğin organizatörleri, “Tarım, tarlada yetiştirmeden mahzende ve yağ fabrikasında işlemeye ve pazarlamaya kadar tüm bağ/şarap ve zeytin/zeytinyağı üretim zincirini sunan İtalya’daki tek ticaret fuarı olan EnoliExpo’nun bileşenlerinden sadece biri olacak.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap