76 Ülkenin Buluşma Noktası Tüyap Konya

Kuruluşumuz TüyapKonya Fuarcılık A.Ş. olarak 2016 yılı ilk yarısında 11 Fuara ev sahipliği yaparak, Konya başta olmak üzere bölgenin üretim değerlerine, ihracatına, istihdamına, şehrin ekonomik dinamiklerine katkı sağlamaya devam ediyoruz.

 Ersözlü; Tohum-Hayvancılık Fuarları’ nda Ziyaretçi Sayısında Rekor Büyüme

 2016 yılında Mart ayında gerçekleştirdiğimiz Tohum-Hayvancılık ve Sulama Teknolojileri Fuarları geçtiğimiz yıla oranla %65 lik bir ziyaretçi artışıyla rekor büyüme elde etti. Bunun yanı sıra, sektörün Anadolu da ki en verimli buluşması KONMAK Fuarı ve konusunda Türkiye’nin en büyük buluşması olan Konya Tarım Fuarı, Balkanlar’dan – Ortadoğu ya, Arap Yarım Adası’ndan – Güney Amerika’ya, Afrika’dan – Asya’nın Doğusuna uzanan 76 Ülkeden geniş ziyaretçi ağıyla Konya’nın Dünya’ya açılan kapısı olmaya devam ediyor. Bu senenin ilk yarısında Fuarlarda ilk defa 11 yeni Ülke’ den (Güney Afrika Cumhuriyeti, Hırvatistan, Pakistan, Moritanya, Şili, Tacikistan, Butan, Kolombiya, Somali, Sudan, Avustralya) işadamlarını Konya’da ağırladık.

 Ersözlü; 418.326 ziyaretçi Konya Fuar Merkezi’nde buluştu.

 2016 yılında ilk yarıda Tarım, Tohum, Hayvancılık, Sulama Teknolojileri, Metal İşleme, Elektrik, İstifleme, Yapı-İnşaat, Yerel Yönetim İhtiyaçları, Isıtma – Soğutma, Mobilya ve Dekorasyon sektörlerine yönelik her biri bölgesinin en kapsamlı ve büyük buluşmaları olan 11 Fuarımız da 61 ülkeden 1210 katılımcı firma ve firma temsilciliğiniyurtiçive yurtdışından ağırlıklı ihracat yaptığımız ülkeler başta olmak üzere toplam 76 farklı ülkeden gelen 418.326ziyaretçi ile buluşturmayı başardık.

 Gerçekleştirdiğimiz fuarlar ile Konya’nın Fuarlar şehri haline gelmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen Konya Valiliğine, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Konya Ticaret Odasına, Konya Sanayi Odasına, Konya Ticaret Borsasına, Meslek Odalarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, KOSGEB’e Fuarlarımıza katılan firmalarımıza, çözüm ortaklarımıza ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap