Rota, 1 ayda 4 farklı fuara katılım gösterdi

NSK Group ROTA markası ile 1 ayda 4 önemli fuara katıldı. Amerika’da AAPEX, Almanya’da Agritechnica, Fransa’da Solutrans ve Çin’de Automechanika Shanghai fuarlarına katılan ROTA fuarlarda ürettiği ürünleri tanıttı.

Ürettiği ürünlerin %85’ni 100’den fazla ülkeye ihraç eden şirketin İcra Kurulu Üyesi Zeki Cidik, yapılan fuar katılımları ile ilgili şunları kaydetti: “Yaptığımız 4 önemli fuar katılımı ile milli bir mesele olarak ele aldığımız ihracat rakamlarımıza katkı sağlamak için ürünlerimizi dünyanın dört bir yanında tanıtıyoruz. 2018 yılında ihracatımızı %11,4 arttırarak Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Araştırması’nda otomotiv sektörünün ilk 100 ihracatçısı arasında yer aldık. Dünyanın her noktasını gezen ekibimiz ile yeni hedeflere koşmaya devam edeceğiz.”

AAPEX fuarında “Now in America” dedi
ROTA ekibi ilk olarak 5-7 Kasım tarihleri arasında Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenen AAPEX Fuarı’na katıldı. ROTA bu yıl Kuzey Amerika ticari araçları için çok sayıda ürün geliştirerek AAPEX fuarına ön hazırlık yaptı. Avrupa ticari araçların direksiyon ve süspansiyon parçaları üretiminde 30 yıllık deneyime sahip olan ROTA, AAPEX fuarı ile Kuzey Amerika ticari araç pazarı ile uzmanlığını paylaşacağını “Now in America” sloganı ile duyurdu. ROTA, Kuzey Amerika Ticari Araçlar Kataloğunun 2. revizyonu AAPEX fuarı için hazırdı. 460 OEM ve 2000’den fazla çapraz referans içeren katalogda, 13 araç markası için 312 ürün yer alıyor. ROTA, potansiyel birçok firma ile görüşmeler yaparak yoğun bir fuar katılımı gerçekleştirdi.

Traktör parçalarını Agritechnica fuarında tanıttı
Ardından ROTA, 10-16 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleşen Agritechnica Fuarı’na katıldı. Traktörler için üretimini yaptığı direksiyon parçalarını Agritechnica fuarında sergileyen ROTA, ayrıca standında üretimine başladığı hidrolik silindir ve orta kol ürünlerini de sergiledi. ROTA, 59 traktör ve iş makinası markası için 2700’den fazla ürün yer alan traktör ve iş makinası kataloğunun 4. revizyonu Agritechnica fuarında iş ortakları ile paylaştı.

Solutrans fuarında ziyaretçilerden büyük ilgi gördü
Daha sonra ROTA, Fransa’nın Lyon şehrinde 16-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Solutrans Fuarın’a, Fransa’da ROTA’nın resmi distribütörü olan TODD firması ile katıldı. Ticari araçlar için üretimini yaptığı direksiyon ve süspansiyon parçalarını Solutrans fuarında sergiledi. Ticari araç üreticilerinin yeni araç tanıtımlarını yaptığı fuarda, ROTA standında sergilediği ürünler ile ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Konsept ürünler Automechanika Shanghai fuarında
ROTA, yılın son fuar katılımını ise 3-6 Aralık tarihleri arasında Çin’in Şangay şehrinde gerçekleşen Automechanika Shanghai Fuarı’na katılarak yaptı. ROTA; ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için üretimini yaptığı direksiyon ve süspansiyon parçalarını Automechanika Şangay 2019 fuarında sergiledi. Ayrıca ROTA standında üretimine başladığı hidrolik silindirleri ve konsept olarak geliştirdiği ürünleri de Asya’da ilk kez sergiledi. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler ile ROTA standı önemli iş görüşmelerine ev sahipliği yaptı.