Pöttinger yeni tek rotorlu ve ikiz rotor tırmıklarını piyasaya sürdü

Tarımsal teknoloji üreticisi Pöttinger, ürünlerini geliştirirken, yüksek yem kalitesi, mükemmel zemin takibi ve temel bir rasyon olarak yemlerin maliyet etkin kullanımına odaklanıyor. En son teknik gelişmeleri içeren tırmıklar bu gereksinimleri dikkate alıyor.

2021 otlak sezonu için Pöttinger çekilir tek rotorlu tırmık ve çekilir çift rotorlu tırmık iki yeni model piyasaya sürüyor. TOP 422 A ve 462 A, çalışma genişlikleri 4.20 ve 4.60 m olan tek rotorlu tırmıklardır. TOP 632 A, çalışma genişliği 6,30 m olan tek bir 3,40 m alan veya 6,80 m çalışma genişliği olan iki alan biçen tırmık ikiz bir rotor modelidir. TOP 692 A, bir alan ile 3.70 – 6.90 m veya iki alan ile 7.40 m çalışma genişliği tırmığı.

Çekilir tek rotorlu tırmıklar, küçük traktörlerle daha büyük çalışma genişlikleri için tasarlanmıştır. Çekilir tasarım sayesinde traktör bağlantısına yük binmez. Temel avantajlarından biri, takılması ve sökülmesi kolay olmasıdır. Paralelkenar çeki demiri sayesinde hem TOP 422 A hem de biraz daha büyük olan TOP 462 A traktör bağlantı çubuğuna veya halka bağlantısına takılabilir. Kolaylık, tek rotorlu tırmıklar için de en önemli önceliktir, tırmık kabinden ayrılmak zorunda kalmadan hidrolik olarak taşıma konumuna kaldırılır. Şasi ve çeki demiri üzerindeki hidrolik silindir 50 cm yerden yükseklik sağlar.

Mükemmel zemin takibi tandem akslar tarafından desteklenir. Standart olarak 18,5 x 8,5‑8 yüzdürme lastikleri ile donatılmış olan makine, karayolu taşımacılığı sırasında da sorunsuz çalışır.