OPICO, LAMMA 2020’de yeni HE-VA alt tabanını piyasaya sürecek

OPICO LAMMA 2020'de, toprak ufuklarının karışmasının azaltılmasının toprak sağlığını iyileştireceği yönündeki yaygın düşünceye yanıt olarak esktra hassasiyetli subsoiler'i lanse edecek.

OPICO, bu düşünce ve müşteri geri bildirimlerini üstlendi ve HE-VA ile birlikte, özellikle İngiltere pazarı için tamamen yeni bir ultra düşük rahatsızlık alt kaynağı tasarlamak için çalıştı. HE-VA, son beş yıllık düşük rahatsızlıklı alt topraklama makineleri imalatına ek olarak, alt tabanların üretiminde 15 yılı aşkın deneyime sahiptir.

HE-VA Stealth – orta derinlikte, ultra düşük rahatsızlık veren bir subsoilerdir. Taraklı düz, ön kesme diskleri çöp, bitki örtüsü ve üst topraktan kesilir, toprak patlamasını azaltır ve otlak çimlenmesini azaltır.

Bacaklar, makineden kalıntı akışına izin vermek ve daha düşük bir HP gereksinimini korurken gerekli traktör kaldırma kapasitesini azaltmak için 2 sıra halinde kademelendirilir. Bacak aralığı 500mm’de standarttır, ancak 450mm, 500mm veya 550mm’ye değiştirilebilir ve farklı toprak tipleri ve koşulları için çok yönlülük sağlar.

Sertleştirilmiş dökme çelik uçlar tungsten uçlu ve 120 mm genişliğindedir ve uzun ömür sağlarken gerekli kaldırma ve paramparça olur. Benzer şekilde, 15 mm’lik ‘Hardox 500’ ayakları standart alt taban ayaklarından daha ince ancak daha güçlü ve daha dayanıklıdır. Bir “V” profil silindiri yeniden birleşir ve yüzeydeki nemi korumaya yardımcı olur.