Kubota üçüncü nesil M7003 traktör serisini piyasaya sürdü

Kubota, selefinin başarısından sonra M7003 üçüncü nesil traktör serisini piyasaya sürdü.

Yeni seri, 2020 yılının ikinci çeyreğinde beklenenden çok daha erken satın alınabilecek.

Modern çiftçinin taleplerine hizmet eden makinelere olan ihtiyacın yanı sıra sürdürülebilirlik konusundaki artan odağa yönelik yeni bir teknoloji geliştirilmiştir.

M7003 serisi, hem verimliliği hem de güvenilirliği artıracak en son aşama V Kubota motorunu, 1900 RPM’de maksimum 130Hp, 150Hp ve 170Hp ile 3 HP seviyelerini ve ek 5-20 HP güç artışını içerecek.

Yeni motor paketi NOx emisyonlarını azaltmak için bir depollution cihazı, DPF ve SCR teknolojisi içeriyor.

Motor ayrıca bakım performansını artırmak için DPF’nin 3000 saatten 6000 saate kadar uzatılmış temizleme aralığına sahiptir.

Yeni modeller iki tip şanzımanla sunulacak: KVT ve Powershift.

Powershift modeli, ana debriyajı doğrudan fren pedalı aktivasyonu yoluyla kontrol eden Xpress yeniden başlatma adı verilen yeni bir özellik ile birlikte gelir. Sürücü, debriyaj pedalını kullanmadan traktörü durdurarak konfor ve üretkenlik sağlar.

Buna ek olarak, seri, Çok Hızlı Direksiyon Kontrolü ile bir hidrolik hidrolik direksiyon sistemine sahip olacak. Bu, traktör uygulamasına ve hız gereksinimine göre ayarlanabilir, makinenin genel manevra kabiliyetini artırır ve daha kolay kontrol sağlar.

Kubota’daki Traktör İş Birimi Başkan Yardımcısı VP Pazarlama Mel McGlinchey, “M7003 serisi, selefi M7002’nin başarısına dayanıyor ve her zaman yeni, yüksek performans seviyesine ulaşıyor.

“Bu yeni seri, motorun sürdürülebilirliğini ve performansını daha da artırmak ve manevra kabiliyetini ve verimliliği artırmak için teknolojideki son gelişmeleri kullanıyor.”

Diğer önemli özellikler, makinenin traktör işlevlerini talep üzerine otomatik olarak kontrol etmesini sağlayan TIM teknolojisini içerir.

“Değiştirme valfi” fonksiyonu, parmak uçları / kumanda kolu ile arka vanalarda açıklanan renkli vanalar arasında tam senkronizasyon sağlar.