BKT, yeni lastiği POWERTRAILER SR 331 ile yeniden sahada

Lider Yol Dışı lastik üreticisi BKT, birkaç ay önce duyurduğu ve 3.600'den fazla üründen oluşan portföyüyle piyasadaki en kapsamlı lastik yelpazesini oluşturan, şirketin en iyi ürünleri arasında yer alan All Steel radyal lastiği POWERTRAILER SR 331’ın lansmanını resmi olarak gerçekleştirdi.

POWERTRAILER SR 331, tarım dünyasının uzun süredir beklediği yenilik: Römork ve tanker taşımacılığı uygulamalarında tipik olarak ortaya çıkan ve sürekli değişen ihtiyaçları karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Kusursuz performansı ve yüksek verim sağlaması nedeniyle özellikle karayolu taşımacılığı operasyonları için en doğru tercihtir.

“Son derece yenilikçi ve mükemmel bir çözüm”

BKT Saha Mühendisliği Müdürü Piero Torassa, “POWERTRAILER SR 331, özellikle yolda performans açısından beklentilerimizin çok üzerine çıkan ve BKT’nin yüksek kaliteli ürünler sunma taahhüdünü kanıtlayan son derece yenilikçi ve mükemmel bir çözümdür. Bu yeni lastik sayesinde, genel son kullanıcı deneyiminin üst seviyede olmasını sağlamak istiyoruz. Aslında, piyasadaki benzer çözümlerle karşılaştırıldığında,POWERTRAILER SR 331 zaten dayanıklılığı ve gücü ile ön planda, fakat asıl anlamını yakıt ekonomisinde buluyor. Bu durum, çevre açısından son derece olumlu bir katkıdır” açıklamasını yaptı.

Maliyetlerde Tasarruf

Bu lastik ayrıca toprak hasarını önleyerek ve yapısını koruyarak toprak sıkışmasını azaltmaya yardımcı olan iyi flotasyon [yumuşak zeminde durma] özelliklerine sahiptir. Ek olarak daha düşük yuvarlanma direnci yakıt tüketiminde ve devamında maliyetlerde çok önemli bir tasarruf sağlar.

Yüksek Yük Kapasitelerinde Mükemmel Taşıma Performansı 

POWERTRAILER SR 331’in bir diğer önemli özelliği, ağırlık aktarımının önemli olduğu viraj alma veya trafik kavşakları gibi yol tutuşu gerektiren durumlarda yüksek hızlarda bile mükemmel stabilite sunmasıdır. Ayrıca, All – Steel yapısı yüksek yük kapasitelerinde bile mükemmel taşıma performansı sağlarken, özel yanak nervürü darbelere ve lastik sürtünme etkilerine karşı kusursuz bir koruma sağlar. Ek olarak, takviye bezli altıgen topuk, lastiğin janta kusursuz bir şekilde oturmasını sağlar.

Ayrıca, çok bloklu sırt tasarımı sayesinde, ıslak koşullarda bile kusuruz sürüş konforundan ve yumuşak yol tutuştan yararlanabilen operatörün avantajları da göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra sırt tasarımı, traktör kaynaklı titreşimleri azaltarak eşit aşınma sağlar.

POWERTRAILER SR 331, BKT’nin, tarımsal taşımacılığın zorlu taleplerini karşılamak için gelişmiş çözümleri amaçlayan araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde kaydettiği kayda değer ilerlemeyi doğrulayan en son yeniliğidir.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap