Hidromek Fortune 500 Türkiye listesinde yer almaya devam ediyor

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük şirketlerinin listelendiği Fortune 500 Türkiye araştırmasının 2019 yılı sonuçlarına göre HİDROMEK 254’üncü sırada yer aldı.

Bu yıl 13’üncüsü hazırlanan ve şirketlerin net satışlarına göre sıralandığı Fortune 500 Türkiye listesinde bu yıl da yerini alan HİDROMEK, Ankara’nın en büyük 44’üncü, makine ve ekipman sektörünün ise en büyük 5’inci şirketi oldu.

İŞ MAKİNELERİ 6 KITADA ÇALIŞIYOR

Kuruluşunun 42’nci yıl dönümünde HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor.

Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşaatına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

Bugün 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede 45 binden fazla iş makinesi çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK Construction Equipment Thailand (HCE) ve Japonya’da HİDROMEK JAPON ile yürütüyor.