Başak Traktör ; “Traktör Arena Düello 2018” ana sponsoru oldu

Başak Traktör'ün sponsorluğunda gerçekleşen Traktör Arena Düello'nun parkurlarında yarışmacılar Başak marka traktörler ile yarışacaklar. Bereket TV’de yayınlanan Traktör Arena Yılın Çiftçisi olmak için www.traktorarena.com adresine başvuran çiftçiler için geri sayım başladı.

6 ay sürecek yarışmada yarışmacılardan kazanan yarışmacıya Başak 2075 Plus modeli hediye edilecek. Beşiktaş’ın eski futbolcularından Kamerun asıllı Fransız Pascal Nouma yarışmanın bir bölümünde moderatörlük yaparak çiftçileri eğlendirecek. Başak Traktör bayii yarışları, final organizasyonu ile yarışma birbirinden renkli etkinliklerle şenlenecek.

Traktör Arena, Türk çiftçisinin yarışma tutkusunu profesyonel bir ortamda eğlence ile birleştiren, çiftçiler arasındaki tatlı rekabeti sergileyen ve kullanıcıların yeteneklerini ispat edebilecekleri bir yarışma. Seyircilerin aşina olduğu yarışma programlarının, tarımın ihtiyaç duyduğu işlerle harmanlanması sonucu ortaya çıkan, eğlenceli olduğu kadar traktör kullanım tekniğinin ve yeteneklerinin ön plana çıktığı, traktörün başrol oyuncusu olduğu tarım kesiminde oldukça ilgi uyandıran ve kıyasıya rekabete yolaçan bir formata sahip.

Yarışmacılar 3 farklı etapta yarışacak:

1-Ters Dümen, 2-Balya Taşıma, 3-Römork

Türkiye’nin 53 farklıil, 180 farklı ilçe ve köyünden toplamda 200 yarışmacı ile ilkini gerçekleştirilen yarışma bu yıl da ilgi ile takip ediliyor. Hem zamana hem de birbirlerine karşı büyük ödül BaşakTraktör’ü kazanmak için 19 Mayıs’da başlayan ve 6 ay sürecek yarışmada, yarışmacılar Ters Dümen “Acemi Parkuru”, Balya Taşıma “Yetenek Parkuru” ve Römork “Performans Parkuru” olmak üzere 3 farklı etapta yarışacaklar.

 

Konuyla ilgili olarak Başak Traktör Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Bayramoğlu sponsorluk değerlendirmesinde; “Başak Traktör ana sponsorluğunda gerçekleşecek Traktör Arena Yarışması’na çok büyük bir heyecanla hazırlanıyoruz. Traktör Arena’dan beklentimiz Türkiye’deki bütün çiftçilerimizin temsil edileceği bir platform olması, onların ufkunu açması ve yarışmadan öte önemli mesajların verileceği bir yarışma olmasını önemsiyoruz. 

“Yılın Başak Çiftçisi”nin seçileceği yarışma başvuruları tamamlanarak yarışma 19 mayıs’da başlıyor. Yarışma sonunda kazanan çiftçiye 2075 Plus model Kabinli Klimalı 4×4 Başak Traktör hediye ediyoruz.’ dedi.