Yılın Traktörü, Tarımda mükemmellik ve yeniliği ödüllendiriyor

Avrupa pazarındaki en yenilikçi traktörleri ödüllendiren Yılın Traktörü 2024’ün (TotY) yeni seçimlerine dair uzun zamandır beklenen final sona erdi. BKT, üst üste dört yıldır son derece rağbet gören bu ödülün ana sponsoru olarak sürekli bağlılığını göstermiştir.

Ödül töreni bugün erken saatlerde önde gelen uluslararası tarım makineleri fuarı Agritechnica’da gerçekleşti. Avrupa’nın dört bir yanından tarımda makineleşme sektöründe uzmanlaşmış dergilerin gazetecileri olan 25 jüri üyesi, bir yıl boyunca piyasadaki en gelişmiş ve en iyi performans gösteren traktörleri inceledi, gözlemledi ve analiz etti.

Tarım traktörü pazarını en iyi şekilde temsil etmek için ödül dört farklı kategoriye ayrılmıştır: Sınırlama olmaksızın açık alan traktörlerine yönelik Yılın Traktörü kategorisi; dört silindirli motoru, 70 ila 150 beygir gücü ve maksimum 10.500 kg çalışma ağırlığına sahip çok amaçlı hizmet araçlarına yönelik En İyi Hizmet kategorisi; Meyve bahçeleri, üzüm bağları, tepeler ve dağlara uygun traktörlere yönelik En İyi Uzmanlaşma kategorisi; ve son olarak, üç ana kategoriden önceden seçilen beş finalistten birine verilen ve çevresel etki açısından en yenilikçi traktörü ödüllendiren Sürdürülebilir TotY kategorisiSeçim süreci, üreticilerin tekliflerini resmi olarak sundukları Mücadele Başlasın açılış etkinliği ile başladı. Ardından Eylül ayında jüri saha testlerine yoğunlaştı.

Yılın Traktörü

Bugün gerçekleşen tören sırasında dört kazanan açıklandı:

– 2024 Yılın Traktörü: Class Xerion 12.650 Terra Trac

– En İyi Hizmet 2024: McCormick X5 P3-Drive

– En İyi Uzmanlaşma 2024: Landini Rex 4-120 GT RoboShift Dynamic

– Sürdürülebilir TotY 2024: Fendt e107 V Vario

BKT Avrupa Genel Müdürü Lucia Salmaso, “Bu traktörler Avrupa tarım sektöründe hem yenilikçiliğin hem de mükemmelliğin zirvesini temsil ediyor.” diyor ve ekliyor: “Özellikle sürdürülebilirlik konularına odaklanarak tarımın geleceğini nasıl geliştirmeye ve olumlu yönde etkilemeye devam edeceklerini görmekten heyecan duyuyoruz. Her geçen yıl, etkileyici teknoloji çözümlerini ve üreticilerin araştırmaya olan güçlü bağlılığını gözlemlemek hayranlık uyandırıyor. Sektörümüzde yenilikçiliğin gerçek öncüleri olduklarını kanıtlayan ve her zamankinden daha umut verici bir geleceğe bakan Class, McCormick, Landini ve Fendt gerçekten tebrik etmek istiyorum”.

Yılın Traktörü Ödülü Başkanı Fabio Zammaretti, “Rekabetin olağanüstü ölçüde dengeli olduğuna tanık olduğumuz heyecan verici bir yıl oldu.” şeklinde yorumda bulundu. – “En iyi on bir markadan on iki traktörün yarıştığı mücadele her zamankinden daha heyecanlı geçti. Değerlendirme süreci aylar önce başladı ve bugünkü ödül töreni, bu sektörü geliştirmek için çalışan herkesin bağlılığı ve tutkusuyla şekillenen bir başka etkinliğin başarıyla sonuçlandığına işaret ediyor. Bu nedenle jüri üyelerine ama her şeyden önce kazanan dört katılımcıya gerçekten teşekkür etmek istiyorum”.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap