Yılın Traktörü Bursa’da görücüye çıktı

Agritechnica Fuarı’nda 20 bağımsız gazeteci tarafından yılın traktörü ödülünü alan Massey Ferguson MF 5713 SL, ilk kez Türkiye’de Türk çiftçisi ile buluştu. Avrasya’nın en büyük tarım fuarı olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda görücüye çıkan Massey Ferguson MF 5713 SL, ziyaretçilerden tam not aldı.

Yılın traktörünün ilk defa Bursa’daki tarım fuarında çiftçiyle buluştuğunu dile getiren AGCO Pazarlama Müdürü Özlem Aşcı, “Bu modelimizi ilk defa Bursa’da çiftçilerimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada lansmanını yaptığımız balya makinaları, biçerdöverler, yem-hasat makinaları ve yeni traktör modellerimiz ile ürün gamımız daha da genişliyor ve bu şekilde çiftçilerimizin tarım makinaları ihtiyaçlarının tamamını karşılamayı hedefliyoruz. Bugün, aldığı sayısız uluslararası ödül ve büyüyen pazar payıyla Massey Ferguson, şimdiye kadarki en güçlü ürün gamına sahip” diye konuştu.

Massey Ferguson’un, güvenilir ve kolay kullanılır ürünlerle Türk çiftçisine her zaman destek olduğunu vurgulayan Aşçı, şöyle devam etti:

Şimdi tüm tarım tipleri ve tarla büyüklüğüne uygun, daha fazla makine çeşitliliğine giderek bu pozisyonunu güçlendiriyor. Tüm MF 4700 modelleri son teknoloji 3,3 litrelik AGCO Power motor kullanmaktadır.  Bu motor teknolojisi kendisini diğer Massey Ferguson traktörinde  kanıtlamış olup olağanüstü yakıt ekonomisi ile yüksek güç ve tork sağlamaktadır.

AGCO Türkiye yatırımları devam ediyor

AGCO’nun, tarımsal ekipman tasarımı, üretimi ve dağıtımında dünyanın ileri gelen kuruluşlarından olduğuna işaret eden Aşçı, şirketin en büyük markalarından biri olan Massey Ferguson’un Türkiye’de ki önemine dikkat çekti. Türkiye’nin, Massey Ferguson için Avrupa/Afrika/Ortadoğu bölgesindeki en büyük satış pazarını temsil ettiğini kaydeden Aşçı, “Şu anda parkta kullanılan her üç traktörün birinden fazlası Massey Ferguson markasına ait. Bu nedenle markamız için Türkiye büyük bir öneme sahip. AGCO ve Massey Ferguson’un Türkiye’deki yatırımları da verilen öneme paralel olarak artarak devam ediyor. Bunun yanında bu yıl açılışını yaptığımız yeni ofis, yedek parça aktarma merkezi ve teknik eğitim merkezimiz ile Türkiye, AGCO için bir yedek parça ve teknik eğitim merkezi haline de geliyor. Bu merkezde sadece Türk çiftçilerine hızlı ve verimli hizmet vermekle kalmayıp dünya çapındaki birçok AGCO üretim tesislerine de yedek parça ihraç edecek” şeklinde konuştu.

o%cc%88zlem-as%cc%a7ci

İşte Massey Ferguson’un Bursa’da görücüye çıkacak yeni modelleri:

MF 5713 SL – Yılın Traktörü – Türkiye’de görücüye çıkıyor:

MF 5700 SL serisinin bir modeli olan MF 5713 sınıfının en iyi görüş mesafesi, manevra kabiliyeti ve şanzıman sistemi sunuyor. Massey Ferguson’un 5700 SL serisi, 100hp’den 130hp’ye çok yönlü kullanılabilen 4 traktör modelini içeriyor. Traktörler hayvancılık işletmelerine uygun az yer kaplayan ölçülerde olup tarım arazileri için de gerekli performans ve gücü fazlasıyla sağlayabiliyor.

Traktörün her yerinde sınıfının en üst düzey özellikleri bulunmasının yanı sıra, dik burunlu kaputunun üzerinden mükemmel bir görüş açısı sağlayan ve daha geniş MF traktörlerinde bulunan konforlu kabinlerin tüm özelliklerinden de faydalanabilmektedir.

Bununla beraber tarım uyduları üzerinden kullanılabilen hassas tarıma yönelik ileri seviye teknoloji sistemleri de artık 100-130 hp arası traktörlerde de bu model grubu ile kullanılabiliyor olacaktır.

mf-trakto%cc%88r

 Modern, kullanımı kolay, kabinli MF 4700 Serisi traktörler:

Çift veya tek çeker seçeneğiyle, 75hp’den 100hp’ye kadar olan segment için tasarlanıp imal edilen, 75hp, 85hp ve 95hp gücüne sahip, kabinli yeni MF 4700 serisi traktörlerde en ileri motor, vites kutusu ve sürüş teknolojileri kullanılarak tasarlandı.

Tüm MF 4700’lerde bulunan klimalı kabinler, tamamen yenilenmiş tasarımları, geniş iç hacimleri ve sınıfının en konforlu ve en modern özelliklerine sahip donanımlarıyla keyifli bir sürüş imkânı sunuyor. Taşıma kapasitesi, yükseklik ve kontrollerde geniş bir seçenek sunan ayrıca mükemmel bir yük traktörü olarak da kullanılabilecek MF4700 Serisi, Massey Ferguson 900 ve 900X ön yükleyici serileri ile tam uyumlu çalışabilecek şekilde üretildi.

Yeni dayanıklı orta hizmet tipi MF 2625 model traktör:

Massey Ferguson sadık müşterilerinin dile getirdiği kullanımı kolay, güvenilir ve yakıt ekonomisi sağlayan traktör isteklerini karşılamak için ürettiği yeni modeli MF2625’i de fuarda tanıtıldı.

Dayanıklılığı, kolay manevra kabiliyeti ile birleştiren, 3 silindirli, 57 HP MF2625, çift veya tek çekişli olarak sipariş edilebilecek. Massey Ferguson’larda kullanılan, güvenilir, yakıt  ekonomisi ve  performans göstererek kendini kanıtlamış bileşenlerin kullanıldığı traktör, 12F/4R yandan vitesi ile kısmi senkronize şanzıman kullanılması sebebiyle kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Massey Ferguson’un hasat için yeni gücü 4 yeni biçerdöveri:

Laverda biçerdöverlerinin da üretim yeri olan İtalya’daki Breganze fabrikasında imalatı yapılan, bu 5 ve 6 sarsaklı biçerdöverler, geniş bir ürün yelpazesinde ve farklı tarla koşullarında, verimli ve ekonomik bir hasat imkânı sunuyor.

MF Activa 7344 biçerdöverinin 600 mm çapı *1,340 mm genişliğindeki batörü, kendi sınıfındaki en geniş ayırma alanına sahip. Aktif Arka İletici tambur  özelliği ile tüm ürünlerde ve her tür tarla çeşitliliğinde, her zaman en verimli hasadı elde etme garantisi sunuyor.

5 sarsaklı biçerdöverlere, Terra kontrollü otomatik seviyeleme opsiyonu ve genişliği 4,2 mm’den 6,6 mm’ye kadar olan FreeFlow tablalar eklenebiliyor.

Daha geniş alanlarda, daha fazla hasat gücü isteyenler için, 2 yeni Massey  Ferguson MF Activa S Biçerdöveri tanıtılacaktır. 243hp MF 7345’de 5 sarsak bulunurken, 6 sarsaklı MF 7347, 306hp’ye yükseltilebilen 276hp motorla güçlendiriliyor.

Geliştirilmiş harman imkânı çoklu ürün ayırıcı (MCS), ek bir batör ve kontrbatör ile sunulmaktadır. 1,07 m²’ye kadar daha fazla bir ayırma alanı sağlayan bu sistem MF 7347’lerde standart, MF 7345’lerde ise opsiyon olarak sunulmaktadır.

Yem & Hasat Makineleri Seçenekleri

Fuarda ayrıca Massey Ferguson’un çayır biçme makinaları, ot tırmıkları, tekli, çiftli ve dörtlü rotorlu tırmıkların da yer aldığı yem-hasat makinaları da görücüye çıktı.

Massey Ferguson’un RK Serisinde yer alan, tekli, çiftli ve dörtlü rotorlu tırmıklar kullanıcıların ürün, saha ve traktör gücüne göre en uygun makinayı seçebilmeleri için asılır veya çekilir tip şeklinde satışa sunuldu.

2-1

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap