Yanmar Turkey’de Önemli Bir Atama Gerçekleşti

1912 yılında kurulan, dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Japon devi Yanmar’ın Türkiye’deki iştiraki Yanmar Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi; 1 Nisan 2024 tarihi itibarıyla Yanmar Holding bünyesinde İcra Komitesi Üyeliği, Yanmar Holding’in Japonya merkezli iştiraki Yanmar Agribusiness Grup şirketleri bünyesinde ise Başkanlık ve Direktörlük görevini üstlenecek.

112 yıllık tarihiyle dünyanın en köklü motor üreticilerinden Japon devi Yanmar’ın Türkiye’deki iştiraki Yanmar Turkey, 2024’e önemli bir terfi haberiyle girdi. Türkiye’de 2016 yılından bugüne traktör, tarım ekipmanları, endüstriyel motorlar ve enerji sistemleri alanlarının yanı sıra; makine kiralama konusunda faaliyet gösteren ‘’makinagetir.com’’ ile hizmet veren Yanmar Turkey’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, 1 Nisan 2024 itibarıyla Yanmar Holding’in tam iştiraklerinden Yanmar Agribusiness bünyesinde Sayın Nagamori Masuda’dan görevini devralıp, liderlik rolünü üstlenecek. Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, eş zamanlı olarak Yanmar Holding bünyesinde İcra Komitesi Üyesi olarak da görev alacak. Yanmar Turkey Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ise, Nisan 2024 itibarıyla sayın Yuki Otomo üstlenecek.

‘’Sürdürülebilir Bir Gelecek’’

Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi; 2016 senesinde Yanmar Holding Genel Merkezi, Kurumsal Strateji Bölümü, Pazarlama Grubu dahilinde; Yanmar’ın Türkiye’deki temellerini oluşturmak adına ‘Türkiye Projesi’ için Kurumsal Strateji Yöneticiliği görevini üstlenmiş; Türkiye’de iş geliştirme ve pazar analizi, yatırımsal finans tablosu oluşturma, rakip analizi ve Yanmar’ın Türkiye’de faaliyete geçecek iş kollarını temellendirme üzerine çalışmalar yürüterek projesini başarıyla tamamlamıştır.

2019 senesinin Eylül ayında, Türkiye’de Yanmar’ın tam iştiraki olarak faaliyet gösteren Yanmar Turkey şirketinin kuruluşunu gerçekleştiren ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Erdoğan Shoshi; Japon devi Yanmar’ın kalite ve teknolojiden ödün vermeden hizmet sağladığı iş kollarını Türk müşterilere en faydalı iş modeli ile, ‘’Sürdürülebilir Bir Gelecek’’ anlayışıyla sunmaya başlamıştır.

Yanmar

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin Power EPC anahtar teslimini başarı ile tamamlandı

Yanmar’ın ‘’Sürdürülebilir Bir Gelecek’’ anlayışı ile ele aldığı hizmet kalemlerinin başında konumlanan yenilenebilir enerji odaklı işbirliklerini Türkiye pazarında da geliştirebilmek adına çalışmalar yürüten Erdoğan Shoshi; Yanmar Turkey Enerji Sistemleri ekibiyle Türkiye’nin en önemli hastane projelerinden Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin Power EPC anahtar teslimini başarı ile tamamlamıştır. Bu başarılı proje akabinde; Gaziantep Şehir Hastanesi, Kütahya Şehir Hastanesi, Malatya Havalimanı gibi halka tahsis edilen ve her daim enerjiye ihtiyaç duyulan kamu projeleri için de dizel jeneratör ve trijenerasyon setleri sektörel anlamda rüştünü ispat eden Yanmar Turkey tarafından teslim edilmiştir.

Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi; “Türkiye’yi bir lojistik, mühendislik ve üretim merkezi haline getirme” vizyonuyla, 2019 senesinden günümüze kadar Yanmar’ın konumunu  hizmet verdiği tüm pazarlarda güçlendirmiş; bu anlayışı benimseyerek, 2023 itibarıyla Yanmar Turkey çatısı altında global satın alma merkezi görevini üstlenmesi adına  Global Procurement Center (GPC) Departmanının kurulmasına öncülük ederek Yanmar’ın birçok uluslararası tesisinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan uzman ekibi Yanmar Turkey bünyesine dahil etmiştir. GPC ekibinin bünyesine dahil olmasıyla birlikte, Yanmar Turkey şimdiye dek üretici şirket olmasının yanı sıra, artık hizmet sağlayıcı bir yapılanma haline de gelmiştir.

Bugün Yanmar Turkey;  200 kişiyi aşan profesyonel kadrosuyla, İzmir’de bir Genel Merkez, İstanbul’da bir Yönetim Ofisi, Torbalı’da bir Traktör Üretim Tesisi ve bir Satış Sonrası Hizmetler Merkezi ile binlerce müşteriye ulaşır hale gelmiştir.

Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi Kimdir?

Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, 2006 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi ‘Fizik’ Bölümünde Lisans eğitimini tamamlamış, lisans eğitimi sırasında Freie Universitat Berlin bünyesinde  ‘İşletme Yönetimi’  eğitimi almıştır. Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi; ana dilleri olan Japonca ve Türkçe haricinde, İngilizce ve Almanca’yı profesyonel seviyede konuşabilmektedir. Erdoğan Shoshi, Japonya temelli, sektöründe dünya lideri markaların Japonya merkezleri, Avrupa ve Türkiye iştiraklerinde satış ve iş geliştirme alanlarında çalıştıktan sonra; Türkiye’de demir döküm ağır sanayii lider firmasında Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu üstlenmiştir. 2016 senesinden itibaren Yanmar Holding dahilinde çalışmakta, 2019 senesinden günümüze kadar ise Yanmar Turkey Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap